کدخبر :10822 پرینت
27 آبان 1392 - 19:24

گوگل جست‌وجوی ۱۰۰ هزار واژه‎ی غیراخلاقی را مسدود کرد

متن خبر

شرکت گوگل از به‌کارگیری فناوری جدیدی خبر داد که به واسطه آن جست‌وجوی سایت‌های پورنوگرافی کودکان دشوار می‌شود. همچنین کارشناسان "یوتیوب" نیز در حال حاضر مشغول کار بر روی نرم‌افزار مشابهی برای جلوگیری از انتشار ویدئوهای غیر قانونی هستند.

 

به گزارش پایگاه خبری سیتنا، مدیر اجرایی این شرکت می‌گوید بیش از ۱۰۰ هزار واژه جست‌وجوی مرتبط با این سایت‌ها مسدود شده‌اند.

 

اریک اشمیت، مدیر اجرایی شرکت گوگل در گزارشی که در ستون آزاد روزنامه "دیلی میل" چاپ شد نوشت: در تلاش برای محدود کردن دسترسی به سایت‌های پورنوگرافی کودکان بیش از ۱۰۰ هزار واژه مورد جست‌وجو مسدود شده‌اند.

 

این برنامه ابتدا برای کشورهای انگلیسی‌زبان پیاده می‌شود و بعد از آن ظرف ۶ ماه در بقیه کشورها و برای ۱۵۸ زبان دنیا نیز به کار گرفته خواهد شد.

 

بر پایه گزارش اریک اشمیت، شرکت گوگل و کمپانی مایکروسافت تلاش دارند تا از به اشتراک گذاشتن تصاویر غیر قانونی جلوگیری کنند. هر عکسی که در زمره عکس‌های غیر قانونی قرار گیرد از اثر انگشت دیجیتالی برخوردار می‌شود که باعث می‌شود برای همیشه فیلتر شود.

 

اشمیت می‌گوید، نرم‌افزار جدید تمامی جست‌وجوهای گوگلی برای سایت‌های حاوی محتوای پورنوگرافی کودکان و همچنین سایت‌های لینک‌شده به این سایت‌ها را مسدود می‌کند.

 

این فناوری متعلق به شرکت مایکروسافت است. کارشناسان "یوتیوب" نیز در حال حاضر مشغول کار بر روی نرم‌افزار مشابهی برای جلوگیری از انتشار ویدئوهای غیر قانونی هستند.

 

اشمیت می‌نویسد، ۲۰۰ تن از کارکنان شرکت گوگل در طول سه ماه اخیر بر روی این پروژه کار کردند.

 

این خبر اندکی پیش از دیدار روز دوشنبه (۱۸ نوامبر/ ۲۷ آبان) دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا با نمایندگان کمپانی‌های گوگل، مایکروسافت و سایر شرکت‌های اینترنتی منتشر شده است. محور این دیدار تأمین امنیت اینترنت است.

 

کامرون در ماه ژوئیه از شرکت‌هایی که موتورهای جست‌وجوگر اینترنتی را ارائه‌ می‌دهند خواست، دسترسی به سایت‌های پورنوگرافی کودکان را مسدود سازند.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.