کدخبر :10810 پرینت
27 آبان 1392 - 17:59

باند سرقت موبایل از مغازه‌ها در مشهد متلاشی شد

متن خبر

با تلاش ماموران پلیس آگاهی خراسان رضوی، باند سرقت تلفن‌های همراه از مغازه‌ها با بیش از 100 فقره سرقت در مشهد متلاشی شد.

به گزارش سیتنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایات متعدد مبنی بر سرقت گوشی تلفن همراه از متصدیان فروشگاه‌ها و مغازه‌ها در حوزه شمال مشهد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

حسین بیدمشکی افزود: کاراگاهان پایگاه شمال پلیس آگاهی با همکاری مسئولان تجسس کلانتری‌های مشهد تیم‌هایی مشترک را تشکیل و اقدامات فنی و اطلاعاتی خود را آغاز کردند.

سرهنگ بیدمشکی بیان کرد: با توجه به حوزه وقوع جرائم، ماموران در ابتدا گشت‌زنی مشترک در محدوده مرکز شهر را آغاز و پس از مدتی کار وسیع اطلاعاتی و همچنین با تحت نظر قرار دادن تعدادی از مغازه‌هایی که امکان سرقت از آنها می‌رفت، توانستند عامل اصلی سرقت‌ها را شناسایی و متهم به نام سامان را حین سرقت دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کنند.

بیدمشکی عنوان داشت: متهم در بازجویی به عمل آمده با توجه به مستندات و شواهد موجود، چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت و نهایتاً لب به اعتراف گشود و اظهار داشت که تاکنون بیش از 100 فقره سرقت را انجام داده است.

سرهنگ بیدمشکی تصریح کرد: متهم شیوه سرقت خود را چنین بیان داشته که فروشگاه‌هایی که متصدیان آن گوشی همراه خود را در دسترس قرار می دهند از قبل شناسایی و یا اینکه به فروشگاه‌های موبایل‌فروشی مراجعه و تقاضای خرید از انواع اجناس موجود در آن فروشگاه را می‌کرده که در این فرصت تا اینکه متصدی برای تهیه اجناس مورد نیاز اقدام می‌کرده از کوچک‌ترین فرصت استفاده و اقدام به سرقت گوشی همراه از متصدی فروشگاه و یا گوشی‌های همراه موجود در ویترین می‌کرده است.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در خاتمه ضمن بیان اینکه در این خصوص تعداد پنج نفر دیگر از همدستان این متهم دستگیر شده‌اند، بیان داشت: پرونده تکمیلی در این خصوص تشکیل و متهمان با معرفی به مراجع قضایی با قرار صادره روانه زندان شدند و تحقیقات ماموران کماکان پیرامون شناسایی دیگر شکات ادامه دارد.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.