کد مطلب: 

10484

ارائه‎ی راهکار برای مواجهه با تحریم‎های صنعت نفت کشور در همایشی بین المللی

در پی تحریم های نا بخردانه غرب علیه ایران و تحت تاثیر قرار گرفتن صنعت نفت کشور از این تحریم ها پژوهشگران و نوآوران جوان کشور با برگزاری همایشی بین المللی به ارائه راه حل جدید و برداشتن گامی موثر در جهت پیش برد اهداف این صنعت برداشتند.

به گزارش سیتنا، صادق یعقوبی دبیر برگزاری همایش بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار موج، افزود: رشد چشمگیر تقاضا برای انرژی های فسیلی باعث توجه بسیاری از کشورها به منطقه خاور میانه به خصوص حوزه خلیج فارس و دریای خزر به عنوان منبع سرشار انرژی شده است ضمن اینکه حجم سرمایه گذاری های انجام شده و حضور کشورهای خواستار انرژی گواه بر این ادعاست.

وی با تاکید بر فراوانی منابع انرژی در کشور اظهار کرد: برخورداری ایران از این موهبت عظیم الهی و قرار داشتن بین دو قطب بزرگ نفت و گاز و وجود میادین مشترک خشکی و دریایی باید زمینه ای را فراهم کند تا بستری مناسب در جهت ارتقای صنعت نفت کشور ایجاد شود.

یعقوبی ضمن ابراز خرسندی از ارتقاء دانش فنی و مهندسی در جهت بهبود و توسعه کیفی پروژه های نفتی در ادامه گفت: ما باید زمینه ساز رشد صنعت نفت کشور باشیم تا شرکت های طراحی،مهندسی پیمانکاری بیشتری در این صنعت فعالیت کنند تا باعث رشد شود ضمن اینکه طی سالهای اخیر دانش این صنعت در حال بومی شدن است.

وی تصریح کرد:با شرایط فعلی کشور و نظر به فرصت ها و تهدیدات پیش رو اتخاذ روش های صحیح و کار آمد در به روز کردن فناوری این صنعت و تسهیل در روند ارتقاء بنیه علمی و تخصصی پیمانکاران این حوزه امری بسیار مهم و نیازمند نگاهی ملی و همه جانبه است.

دبیر برگزاری این همایش اذعان کرد: نظر به تاکید مقام معظم رهبری در راستای حماسه اقتصادی و لزوم تحولات آن و توجه به نقش موثر صنعت نفت در شرایط اقتصادی حال حاضر در کشود مرکز علوم و فنون انرژی شرکت دانشگاهی پژوهشگران و نوآوران دانشگاه تهران تصمیم به برگزاری همایش بین المللی نفت،گاز و پتروشیمی را در دستور کار قرار خود قرار دهد.

وی هدف از برگزاری این همایش را چنین عنوان کرد:
1.افزایش تولید ملی
2.همفکری و کوشش در جهت ارتقاء سطح آموزش و پژوهش
3.مدیریت افزایش در صادرات فراورده های نفتی
4.جذب سرمایه گذاران خارجی
5.شناخت نیازها و قابلیت های صنعت نفت
6.برآورد توان علمی،فنی و اجرای پروژه ها
7.تلاش برای افزایش تعاملات و هماهنگی بین اندیشمندان حوزه های تخصصی
8.آشنایی با آخرین دستاوردهای علمی-صنعتی و جدید ترین متد های پژوهشی

یعقوبی در ادامه گفت: فعالیت های مختلفی صورت گرفته است تا برگزاری این همایش بتواند رویکردی مناسب در جهت تقویت توان مهندسی و موضوعات تخصصی پیش روی شرکت های داخلی و خارجی فعال را مورد بررسی قرار دهد.

وی در پایان اذعان داشت: امیدواریم با برگزاری این همایش گام موثری در جهت رشد و ارتقاء صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور صورت پذیرد.

لازم به ذکر است این همایش در یکم اسفند ماه سال جاری در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-04 08:39

افزودن دیدگاه جدید