کد مطلب: 

1037
به ازای هر 15 میلیون تومان امکان ایجاد یک شغل در حوزه‌ی IT وجود دارد
به ازای هر 15 میلیون تومان امکان ایجاد یک شغل در حوزه‌ی IT وجود دارد

"علی حکیم جوادی" با اشاره به پتانسیل بالای صنعت فناوری اطلاعات برای اشتغال زایی و کارآفرینی در کشور، گفت: به ازای هر 15 میلیون تومان امکان ایجاد یک شغل در حوزه فناوری اطلاعات وجود دارد.

 

به گزارش سیتنا، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، گفت: با توسعه صنعت فناوری اطلاعات مشکل بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی با سرمایه گذاری های مشخص و محدود برطرف می‌شود.

 

معاون وزیر ICT در گفت و گو با ستاد اطلاع رسانی دومین جشنواره صنعت، بازرگانی و فناوری اطلاعات گفت: صنعت فناوری اطلاعات جایگاه ویژه‌ای در میان صنایع دارد و محور کلیدی برای آن محسوب می‌شود، در نقشه علمی کشور هم یکی از شش اولویت نخست فناوری ها صنعت فناوری اطلاعات در کنار فناوری بایو و نانو قرار گرفته است.

 

حکیم جوادی با بیان اینکه در طی یک سال بیش از 75 هزار تجارت در جهان توسط صنعت فناوری اطلاعات ایجاد ‌می‌شود و در میان صنایع بی بدیل است، خاطرنشان کرد: گام اول برای توسعه فناوری اطلاعات در کشور ایجاد زیر ساختی به عنوان شبکه ملی اطلاعات است که با سرمایه گذاری اولیه دولت و بخش عمومی مانند مخابرات انجام می‌شود.

 

وی اظهار داشت : کشورهایی که عقب ماندگی را در خود احساس می‌کنند باید به سمت ایجاد ساختار فناوری اطلاعات و توسعه آن بروند.

 

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: وزارت ICT برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها را در مسیر رونق صنعت و بازار فناوری اطلاعات و فرهنگ سازی این حوزه بسیار موثر دانسته اما باید جشنواره ها نیز هدفمند بوده و سنارویوی خاص و مشخصی را دنبال کند.

 

حکیم جوادی گفت: منطبق بر قانون مبنی بر نقش وزارت ارتباطات به عنوان سیاستگذار، هدایت گر و نظارت کننده در این حوزه، حمایت های لازم را از برگزاری دومین جشنواره صنعت، بازرگانی و فناوری اطلاعات خواهیم کرد.

 

دومین جشنواره صنعت ،بازرگانی و فناوری اطلاعات 20 تا 22 دی ماه امسال در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-12-23 19:07

افزودن دیدگاه جدید