کدخبر :291642 پرینت
09 اسفند 1402 - 09:17

معاون مرکز ملی فضای مجازی: میزان دقیق پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به زودی اعلام می‌شود

معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد که پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به نسبت گذشته بسیار مطلوب‌تر و بهتر ارزیابی می‌شود و میزان دقیق پیشرفت آن به زودی اعلام خواهد شد.

متن خبر

به گزارش سیتنا، امیر خوراکیان در گفت‌وگو با مهر در خصوص آخرین ارزیابی این مرکز از میزان پیشرفت پروژه شبکه ملی اطلاعات گفت: ارزیابی میزان دقیق پیشرفت شبکه ملی اطلاعات صورت گرفته و در لحظات آخر جمع بندی این ارزیابی هستیم و آخرین ارزیابی از میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به زودی اعلام می‌شود.

وی افزود: در ارزیابی‌های قبلی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات قبلاً درصدی اعلام شده بود که ممکن است در آینده درصدی که اعلام می‌شود از درصدی که قبلاً گفته شده، حتی کمتر هم باشد، این موضوع معنی منفی ندارد بلکه به این معنا است که در این فاصله یک وظایف و مأموریت‌های جدید به پروژه شبکه ملی اطلاعات افزوده شده که وقتی این وظایف و مأموریت جدید را در نظر می‌گیریم ممکن است آن درصد پیشرفت یک مقدار کمتر باشد.

خوراکیان ادامه داد: در مجموع پیشرفت شبکه ملی اطلاعات به نسبت گذشته بسیار مطلوب‌تر و بهتر ارزیابی می‌شود و با توجه به اینکه محتوا، خدمات و سرویس‌های عمومی مورد نیاز مردم در این شبکه است، هم در وزارت ارتباطات و هم در مرکز ملی فضای مجازی تلاش می‌شود که حداکثر پیشرفت در این شبکه صورت بگیرد.

وی در پایان در خصوص ویژگی شبکه ملی اطلاعات نیز گفت: هر زمان مساله شبکه ملی اطلاعات مطرح می‌شود این تصور اشتباه شکل می‌گیرد که شبکه ملی اطلاعات یعنی قطع رابطه با اینترنت جهانی در حالی که اینگونه نیست و شبکه ملی اطلاعات مجموع خدمات درونی کشور است که با پایداری با سلامت و تسهیلگری فوق‌العاده بتواند در کشور کار خود را به درستی انجام دهد و این برقراری ارتباط ما با اینترنت جهانی و محتوای جهانی قطعاً در جای خود محفوظ است.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.