کد مطلب: 

285174

آیفون ۱۵ در بازار ایران چند؟

مدل‌های مختلف آیفون ۱۵ که هم اکنون وارد بازار شده‌اند در آمریکا با قیمت ۷۹۹ تا ۱۱۹۹ دلار عرضه می‌شوند، اما پرچمدار جدید اپل در ایران با چه قیمتی به فروش می‌رسد؟
آیفون ۱۵ در بازار ایران چند؟

پس از رونمایی از نسل جدید گوشی‌های شرکت اپل، قیمت آن در بازار ایران به یکی از پرسش‌های موبایل‌بازان تبدیل شده است.

در حال حاضر در وب‌سایت اپل مدل معمولی آیفون ۱۵ با حافظه ۱۲۸ گیگابایتی ۷۹۹ دلار، مدل پرو ۱۲۸ گیگابایتی ۹۹۹ دلار و پرومکس ۲۵۶ گیگابایتی ۱۱۹۹ دلار قیمت دارد.

اما به گفته محمدرضا عالیان، دبیر کنگره موبایل ایران، از آن‌جایی که واردات نسل جدید گوشی‌های اپل به ایران ممنوع به هر روش گمرکی و مسافری ممنوع است، احتمالا از هفته اول مهر آیفون ۱۵ قاچاق به‌راحتی در بازار یافت می‌شود.

به همین دلیل، در‌ محاسبه قیمت این گوشی‌ها دیگر هزینه‌هایی نظیر تعرفه گمرکی، ریجستری و … اضافه نمی‌شود.

عالیان در گفت‌وگو با تجارت‌نیوز تاکید کرد: قطعا قیمت این مدل هم از نرخ روز آیفون ۱۳ پایین‌تر خواهد بود. برای به‌دست‌آوردن قیمت آیفون ۱۵ در بازار موبایل ایران کافی است قیمت جهانی آن ضرب‌در نرخ روز دلار در ایران شود.

البته به گفته عالیان، احتمالا فروشندگان حداکثر ۲۰ درصد نیز سود فروش روی آن بکشند.

وی افزود: البته در ابتدای ورود پرچم‌دار جدید بازار که تب آن داغ است، احتمالا شاهد نرخ‌گذاری‌های عجیب و غریب هم باشیم، ولی پس از فروکش تب بازار و افزایش رقابت فروش، بعید است که آیفون ۱۵ پرومکس قیمتی بالاتر از ۶۰ میلیون تومان پیدا کند. این گوشی را فعلا باید رقیب آیفون ۱۴ دانست و همچنان این آیفون ۱۳ است که از لحاظ قیمتی بدون رقیب مانده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2023-09-16 10:57

افزودن دیدگاه جدید