کد مطلب: 

259104
روی خوش بایدن به شبکه اجتماعی تیک‌تاک
دولت آمریکا از دو دادگاه تجدید نظر خواست تا درخواست‌های وزارت دادگستری این کشور درباره بررسی ممنوعیت دانلود تیک تاک در آمریکا را لغو کند.
روی خوش بایدن به شبکه اجتماعی تیک‌تاک

به گزارش سیتنا، مهر به نقل از رویترز، نوشت: دولت آمریکا از دو دادگاه خواست، درخواست های تجدید نظر درباره ممنوعیت تیک تاک را لغو کند. این درخواست ها در زمان دولت دونالد ترامپ ارائه شده بود.

ماه گذشته رئیس جمهور آمریکا مجموعه‌ای از دستورات اجرایی دونالد ترامپ برای ممنوعیت دانلود وی چت، تیک تاک و اپ های چینی دیگر را لغو کرد و همزمان دستور داد بررسی‌های جدیدی در این زمینه انجام شود.

وزارت بازرگانی آمریکا در ۲۲ ژوئن به طور رسمی تهیه فهرست تراکنش های ممنوع با بایت دنس (مالک تیک تاک) و تنسنت (مالک وی چت) را رها کرد. از سوی دیگر وزارت دادگستری آمریکا نیز اعلام کرد درخواست‌ها برای تجدید نظر ممنوعیت این اپ ها لغو شده است.

در این میان دولت آمریکا اعلام کرد مشغول مذاکره با وکلای وی چت است و تا ۲۶ جولای تصمیم خود را به دادگاه اعلام می‌کند.

در دولت دونالد ترامپ، وزارت بازرگانی آمریکا به دنبال ممنوعیت استفاده از تیک تاک و وی چت در آمریکا بود. اما دادگاه اجرای این ممنوعیت‌ها را مسدود کرد.

این درحالی است که طبق دستور  جو بایدن وزارت بازرگانی وظیفه نظارت بر اپلیکیشن‌هایی مانند تیک تاک را دارد که ممکن است روی امنیت ملی این کشور تأثیر بگذارند. همچنین وزارت بازرگانی آمریکا ۱۲۰ روز فرصت دارد دستورالعملی برای محافظت از داده‌های آمریکایی به دست آمده یا قابل دسترس توسط شرکت‌های خارجی تعیین کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (2 رای)
کاربر
2021-07-13 10:30

افزودن دیدگاه جدید