کد مطلب: 

258974
تلگرام پاتوق کلاهبرداری دیجیتالی شد
برنامه پیام رسان تلگرام تبدیل به محلی برای بحث درباره کلاهبرداری رمزنگاری شده است.
تلگرام پاتوق کلاهبرداری دیجیتالی شد

به گزارش سیتنا، باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یاهو فاینانس، نوشت: برخی از نام‌های کانال‌ها در پیام رسان رمزگذاری شده تلگرام از جمله "بازار تقلب" و "دانشگاه تقلب" بسیار تعجب آور هستند. اما در برخی از پیام‌های موجود در این کانال‌ها، می‌بینیم که کاربران با بی ادبی پیشنهاد فروش گواهینامه رانندگی یا کارت‌های اعتباری را می‌دهند تا به دیگران کمک کنند تا تأیید هویت خود را در صرافی‌های رمز ارز انجام دهند.

یکی از کاربران در صفحه‌ای برای گروه "FAKE ID SHOP" نوشت: "من همه کار‌ها را برای شما انجام می‌دهم تا درآمد کسب کنید." در چند سال گذشته، بحث در برنامه‌های پیام رسانی رمزگذاری شده در مورد دور زدن چک‌های شناسایی و ... داغ شده است و این یک گام اساسی در سرقت ارز‌های رمزپایه یا پولشویی از طریق دارایی‌های دیجیتال است.

برخی از کلاهبرداران فهرست قیمت خدمات مختلف یا اسناد جعلی مانند گذرنامه‌های قابل اسکن، کارت‌های تأمین اجتماعی، شناسنامه یا برگه‌های پرداخت را نیز ارسال می‌کنند.

تلگرام پاتوق کلاهبرداری دیجیتالی شد

تلگرام منطقه امن کلاهبرداران ارزهای دیجیتال

برنامه‌های پیام رسان رمزگذاری شده مانند تلگرام می‌توانند هویت کاربران را حفظ کنند و این پلتفرم را به یک منطقه امن برای بحث درباره فعالیت‌های غیرقانونی تبدیل کنند. بریتنی آلن، معمار اعتماد و ایمنی در شرکت مبارزه با کلاهبرداری سیفت، می‌گوید به ندرت کانال‌ هایی در مورد کلاهبرداری، از سیستم حذف می‌ شوند. آلن به مدت یک سال مکالمات بین کانال‌ های تلگرامی مانند "FRAUD WORLD ۲۰۲۱" یا "BitcoinBandits" را ردیابی کرده است.

طرفداران ارز‌های دیجیتال درباره چگونگی عدم تمرکز ارز‌های رمزپایه اظهار نظر می‌ کنند: آن‌ها به هیچ دولت یا موسسه‌ ای وابسته نیستند، که گفته می‌شود ثبات و شفافیت آن‌ها را افزایش می‌دهد. اما همین ویژگی، قابلیت سو استفاده از ارز‌های دیجیتال را فراهم می کند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
کاربر
2021-07-10 10:10

افزودن دیدگاه جدید