کد مطلب: 

257587
تعقیب قضایی آمازون به دلیل انحصارطلبی
شرکت آمازون به دلیل انحصارطلبی و رویه‌های تجاری ناعادلانه که افزایش قیمت‌ها و خدمات را شامل می‌شود، توسط دادستان کل ایالت واشنگتن تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.
تعقیب قضایی آمازون به دلیل انحصارطلبی

به گزارش سیتنا، مهر به نقل از سی ان بی سی نوشت،کارل ریسین دادستان کل ایالت واشنگتن در آمریکا روز گذشته از تعقیب قضایی شرکت آمازون به علت انحصارطلبی تجاری خبر داد. وی ادعا کرد که رویه‌های تجاری آمازون موجب شده تا این شرکت به شکلی ناعادلانه قیمت محصولات و خدماتش را برای مشتریان افزایش داده و جلوی خلاقیت و نوآوری در بازار را بگیرد.

در دادخواست دادستان کل واشنگتن تصریح شده که آمازون به شکلی غیرقانونی انحصار بازار عرضه کالاهای تولیدی شرکت‌های ثالث را در دست گرفته و نظرات خود را به شکلی یک طرفانه در قراردادهای تجاری منعقد شده در این زمینه اعمال می‌کند.

در دادخواست یادشده از آمازون خواسته شده تا سوءاستفاده از کنترل انحصاری خود بر بازار برای تحمیل شرایط قیمت گذاری به شرکت‌های ثالث را متوقف کند و ضرر و زیان ناشی از این شرایط را جبران کند. به دنبال اعلام این خبر ارزش سهام آمازون حدود یک درصد سقوط کرد.

یک سخنگوی شرکت آمازون در واکنش به انتشار این خبر گفته است: اظهارات دادستان کل واشنگتن یک حرکت رو به عقب است، زیرا فروشندگان کالا در آمازون خود قیمت فروش آنها را مشخص می‌کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
کاربر
2021-05-26 13:54

افزودن دیدگاه جدید