کد مطلب: 

251480
یک شرکت تجاری رباتی به نام یاردروید تولید کرده که می‌تواند از باغ‌ها و فضای سبز به راحتی نگهداری کند و وظایف مختلفی که باغدارها انجام می‌دهند را تکمیل کند.
ربات شبه تانک برای باغداری تولید شد

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، ربات یاردروید دارای هوش مصنوعی است و از آن برای بررسی وضعیت کلی باغ، نابودی علف‌های هرز، آبرسانی و غیره استفاده می‌کند.

این ربات برای آبرسانی دارای یک مخزن یک لیتری آب است و محفظه‌های علف کش و آفت کش بر روی آن نصب شده تا در صورت مشاهده آفت یا علف‌های هرز مورد استفاده قرار بگیرند. همچنین تیغه‌های چمن زنی نیز در قسمت زیرین این ربات نصب شده و یک برجک کوچک دیده بانی همراه با دوربین برای مشاهده محیط اطراف در نظر گرفته شده است.

دوربین یادشده از قابلیت فیلمبرداری برخوردار بوده و یک نورافکن ال ای دی فعالیت آن را در شب ممکن می‌کند. سه نازل جداگانه نیز برای پاشیدن آب، علف کش و سموم دفع آفات در نظر گرفته شده است.

ربات مذکور با استفاده از قابلیت هوش مصنوعی برای مسیر حرکت خود تصمیم می‌گیرد و تنظیم ارتفاع تیغه‌های آن نیز با استفاده از یک اپلیکیشن تلفن همراه ممکن است. این ربات برای انجام وظایف خود به طور هفتگی قابل برنامه‌ریزی است و برای نابودی حشرات مزاحم نیز قابل استفاده است. قیمت این ربات که به زودی به بازار می‌آید ۲۵۰۰ دلار است.

انتهای پیام

دسته بندی: 

امتیاز: 

هنوز رأی ندارید

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه

گزارش / گفتگو