کد مطلب: 

240468
گوگل آب و هوا را در پنج دقیقه پیش‌بینی می‌کند
گوگل با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی مدلی نوین از پیش بینی وضعیت هوا ابداع کرده است. این مدل در ۵ تا ۱۰ دقیقه وضعیت آب وهوایی ۶ ساعت بعد را پیش بینی کند. می کند.
گوگل آب و هوا را در پنج دقیقه پیش‌بینی می‌کند

به گزارش سیتنا به نقل از دیلی میل، گوگل قصد دارد با استفاده از هوش مصنوعی و الگوریتم های یادگیری ماشینی وضعیت آب وهوا را دقیق تر پیش بینی کند.

این شرکت در یک پست وبلاگی از طراحی مدل جدیدی برای پیش بینی آب و هوا خبر داده که nowcasting نام گرفته است. این مدل در آزمایش های اولیه موفقیت آمیز عمل کرد و توانست به طور صحیح الگوهای آب و هوایی را خیلی سریع پیش بینی کند.

طبق  گزارش ها این روش می تواند طی ۵ تا ۱۰ دقیقه وضعیت آب و هوایی ۶ ساعت آینده را پیش بینی کند. بنابراین به نظر می رسد این سیستم حتی با وجود آنکه در مراحل اولیه توسعه است، از مدل های فعلی پیش بینی آب و هوا سریع تر عمل می کند.

هرچند برخی مدل های پیش بینی معمول انبوهی از اطلاعات تولید می کنند اما این فرایند چند ساعت طول می کشد.

گوگل درباره این سیستم می نویسد:  یکی از مزیت های ماشین یادگیری آن است که با توجه به مدل های آموزش دیده فعلی، ارزان است و سرعت ارائه آنها نیز  بسیار بالا است.

همچنین مقایسه صحت پیش بینی این مدل با ۳ مدل فعلی (با استفاده از اطلاعات تاریخچه آب وهوایی بین ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹) نشان داد عملکرد آن به اندازه مدل های دیگر خوب است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2020-01-15 12:38

افزودن دیدگاه جدید