کد مطلب: 

238745
هوش مصنوعی به کمک دوربین آیفون آمد
اپل به‌تازگی اعلام کرده است که می‌خواهد با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی کیفیت دوربین و تصاویر گرفته شده با گوشی‌های آیفون را ارتقا ببخشد.
هوش مصنوعی به کمک دوربین آیفون آمد

به گزارش سیتنا، اپل به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد با بهره گیری از فناوری های نوین همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به پیشرفت و تکامل لنز دوربین های بکاررفته در گوشی‌های آیفون کمک بسزایی کند و به کاربران امکان گرفتن تصاویر با کیفیت بسیار بیشتر و حرفه‌ای تری را بدهد.

به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری، این تصمیم شرکت اپل به منظور افزایش رقابت پذیری با سایر رقبای قدرتمند خود که در عرصه تولید گوشی‌های هوشمند فعالیت موفقیت آمیزی دارند، اتخاذ شده است و به این شرکت اجازه می دهد سهم بالاتری را در بازارهای جهانی فروش موبایل به خود اختصاص دهد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی بلومبرگ که در وب سایت mashable نیز آمده است، اپل سالهاست که بر روی توسعه و پیشرفت گوشی‌های آیفون و سبقت از گوشی‌های هوشمند دیگر همچون سامسونگ و هواوی کار کرده است ولی دوربین و کیفیت نسبتا پایین عکس‌های گرفته شده توسط گوشی های آیفون همواره یکی از نقاط ضعف گوشی‌های توسعه داده شده توسط اپل به شمار رفته است. حالا بهره‌گیری از فناوری‌های نوین همچون هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) می‌تواند تبدیل به یک فرصت جدید برای اپل شود تا بتواند در عرصه دوربین و کیفیت بصری تصاویر  نیز حرفی برای گفتن در میان تولیدکنندگان برتر موبایل در جهان داشته باشد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2019-12-15 11:45

افزودن دیدگاه جدید