کدخبر :236190 پرینت
08 آبان 1398 - 10:08

واتس‌اپ از رژیم صهیونیستی به دلیل جاسوسی شکایت کرد

فیسبوک از یک شرکت مستقر در منطقه تحت تسلط رژیم صهیونیستی شکایت کرده است. جاسوس افزار تولیدی این شرکت با سواستفاده از شکاف امنیتی در واتس اپ از کاربران جاسوسی کرده است.

متن خبر

به گزارش سیتنا به نقل از  آسوشیتدپرس، فیسبوک از شرکت NSO Groupe برای هدف گرفتن ۱۴۰۰ کاربر پیام رسان واتس اپ به وسیله یک جاسوس افزار شکایت کرده است. NSO Groupe یک شرکت مستقر در منطقه تحت تسلط رژیم صهیونیستی است که جاسوس افزار تولید می کند. فیسبوک نیز مالک پیام رسان واتس اپ است.

جالب آنکه به گفته فیسبوک این شکایت، نخستین نمونه قانونی در نوع خود است. فیسبوک اعلام کرده NSO Groupe با استفاده از یک شکاف امنیتی در اپلیکیشن واتس اپ قوانین مختلف از جمله قانون کلاهبرداری و سوء استفاده رایانه در ایالات متحده را زیرپا گذاشته است.

 ویل کاتارت مدیر واتس آپ نیز در بیانیه ای نوشت: این بد افزار حداقل ۱۰۰ فعال حقوق بشر، روزنامه نگار و شهروند در سراسر جهان را هدف گرفته و از آنها جاسوسی کرده است.

NSO Groupe نیز در همین رابطه بیانیه ای منتشر کرد و هرچند به طور مستقیم هک کردن واتس اپ را رد نکرد اما اعلام کرد با این اتهامات مقابله می کند.

فیسبوک در این شکایت خواستار آن شده تا دسترسی NSO Groupe به سرویس ها و سیستم های فیسبوک قطع شود و همچنین تقاضای غرامت کرده است.

در اوایل سال جاری مشخص شد NSO Groupe بدافزاری برای نفوذ به تلفن افراد از طریق واتس اپ را ارائه کرده است.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.