کد مطلب: 

225481

امکان ردگیری اشیاء توسط ربات‌ها

محققان دانشگاه ام آی تی موفق به تولید سیستم جدیدی شده اند که به ربات ها امکان می دهد اشیای مختلف را ردگیری کرده و آنها را گم نکنند.
امکان ردگیری اشیاء توسط ربات‌ها

به گزارش سیتنا به نقل از یاهونیوز، استفاده از این سیستم کیفیت و دقت کار ربات ها را افزایش می دهد و به آنها امکان می دهد فعالیت های مکانیکی متنوعی را انجام دهند که تا به حال قادر به انجام آنها نبوده اند.

سیستم مذکور با استفاده از برچسب های RFID کار می کند و کارآیی ربات ها را نیز در زمان حرکت افزایش می دهد. نصب این سیستم بر روی پهپادها، ربات های مورد استفاده در کارخانه ها و خطوط تولید و غیره انقلابی در زمینه استفاده از ربات ها ایجاد می کند.

این سیستم از طریق برچسب های RFID قادر به ارسال پیام هایی در مورد موقعیت مکانی هر شی به طور لحظه به لحظه به ربات است و از همین رو ربات درخواهد یافت که هر ابزار و محصولی دقیقا در هر لحظه در چه موقعیت مکانی قرار دارد. این سیستم می تواند جاگیزین انواع نرم افزارها و سخت افزارهای دید رایانه ای شود که معمولا دقت زیادی ندارند و دقت و توان ربات ها را محدود می کنند. توان دید محدود و عدم امکان ردگیری اشیا در صورت سرعت حرکت بالا دیگر نقطه ضعف سیستم های ردگیری بصری رایانه ای است.

مزیت دیگر سیستم جدید امکان ردگیری اشیا حتی در پشت دیوارها و دیگر موانع است و ربات های مجهز به آن می توانند هر شی را با تاخیر حداکثر ۷.۵ میلی ثانیه ای شناسایی و ردگیری کنند. میزان خطای این سیستم هم که TurboTrack نامیده می شود، کمتر از یک سانتیمتر است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2019-02-20 15:23

افزودن دیدگاه جدید