کد مطلب: 

4684

نکاتی ساده برای ماندگاری بیشتر شارژ گوشی تلفن همراهتان

میزان نگه داشتن شارژ در باطری های گوشی های همراه در درجه اول به نوع گوشی و باطری بستگی دارد. یعنی میزان عمر باطری، وسعت صفحه نمایش گوشی و... تاثیر مهمی در این مورد دارند. اما رعایت نکات زیر می تواند به استفاده بهینه از میزان شارژ باطری به شما کمک کند.

به گزارش سیتنا، اگر شما هم جز کسانی هستید که باطری گوشی شما زودتر از انتظار تمام می شود به نکات زیر توجه کنید. 

 

· استفاده از تنظیمات ذخیره انرژی

مانند رایانه‌‌‌‌های شخصی، گوشی‌‌‌‌های تلفن‌همراه ما نیز دارای تنظیمات مربوط به ذخیره انرژی است. این تنظیمات حاوی اطلاعاتی در رابطه با زمان روشن و خاموش شدن نور پس‌زمینه، میزان روشنایی صفحه نمایش و حالت لرزاننده است. این‌کارها می‌‌‌‌تواند به میزان زیادی از مصرف انرژی باطری گوشی شما بکاهد.

 

· عدم استفاده از عکس متحرک در پس‌‌‌‌زمینه

عکس متحرک در پس‌زمینه صفحه‌نمایش به میزان زیادی از انرژی باطری را می‌‌‌‌بلعد بنابراین بهتر است یک عکس زیبای ثابت را جایگزین آن کنید و به این ترتیب عمر باطری را افزایش دهید.

 

· برنامه‌‌‌‌های اضافی را ببندید

تعداد زیادی از برنامه‌‌‌‌های کاربردی وجود دارند که روی گوشی تلفن‌همراه شما نصب می‌‌‌‌شوند و شما می‌‌‌‌توانید در زمان‌‌‌‌های نیاز از آن‌‌‌‌ها استفاده کنید ولی توجه داشته باشید که این برنامه‌‌‌‌ها توان زیادی از باطری را می‌‌‌‌گیرند بنابراین بهتر است در زمان‌‌‌‌های معمول آن‌ها را خاموش کنید.

 

· از زنگ ساده استفاده کنید

زنگ‌‌‌‌های ملودیک و حالت لرزاننده بسیار بیشتر از زنگ‌‌‌‌های ساده که به‌‌‌‌صورت پیش‌‌‌‌فرض روی گوشی قرار دارند باطری مصرف می‌‌‌‌کنند ضمن این‌‌‌‌که کمتر باعث آزار دیگران می‌‌‌‌شوند.

 

· از هدست‌‌‌‌های بی‌‌‌‌سیم استفاده نکنید

هدست‌‌‌‌های سیم‌‌‌‌دار به میزان انرژی بسیار کمتری از هدست‌‌‌‌های بلوتوث نیاز دارند علاوه بر این‌که هدست‌‌‌‌های سیم‌‌‌‌دار به میزان زیادی خطر ابتلا به سرطان را کاهش می‌‌‌‌دهند.

 

· از دوربین کمتر استفاده کنید

 

· استفاده از فلاش و ویرایش عکس‌‌‌‌ها بخش زیادی از توان باطری گوشی را استفاده می‌‌‌‌کند پس تا جایی که امکان دارد از آن‌‌‌‌ها کمتر استفاده کنید.

 

· باطری را تمیز نگه دارید و به موقع آن‌را شارژ کنید

اطراف باطری ممکن است کثیف شود، به این ترتیب عمل انتقال از باطری به گوشی به‌خوبی انجام نمی‌‌‌‌شود و بهترین زمان برای انجام عمل شارژ هنگامی است که شارژ قبلی رو به اتمام است.

 

· از اینترنت کمتر استفاده کنید

استفاده از اینترنت گوشی یکی از کارهایی است که بشدت انرژی مصرف می کند. پس اگر میزان کمی برای شما شارژ مانده است از استفاده ازاینترنت چشم پوشی کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-11-19 10:53

افزودن دیدگاه جدید