کد مطلب: 

245087

استقلال چطور می‌خواهد با فولاد بازی کند/ واکنش به سرمربی پرسپولیس

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با بیان اینکه هدف از شروع مجدد فوتبال عادی جلوه دادن شرایط کشور است، گفت: استقلال چطور می‌خواهد با این وضعیت با فولاد در خوزستان بازی کند؟
استقلال چطور می‌خواهد با فولاد بازی کند/ واکنش به سرمربی پرسپولیس

به گزارش مهر، امیر قلعه نویی درباره وضعیت برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال، گفت: آیا می توانم راحت صحبت کنم؟ اینجا دو موضوع داریم؛ یکی بحث مملکت و یکی بحث فوتبال. آیا بحث سلامت جامعه و دغدغه ها و مشکلات مردم مهمتر است یا فوتبال؟ الان در شرایط بسیار سختی چه از نظر سلامت و چه از نظر دغدغه های اقتصادی مردم هستیم.

وی افزود: بحث من کل جامعه است نه فوتبال. همه عزیزانی که در این شرایط سخت مجبور هستند سر کار بروند چه گناهی کرده اند؟ فوتبال را کنار بگذاریم. راجع به دغدغه های مردم صحبت کنیم. اگر آنجا را درست عمل کنیم، می توانیم فوتبال را ادامه بدهیم. ولی وقتی خود جامعه مشکلات اقتصادی دارد راجع به فوتبال چه بگوییم؟

سرمربی سپاهان تاکید کرد: بعضی از دوستان آلمان را مثال می زنند. آیا اقتصاد آلمان با اقتصاد ما قابل مقایسه است؟ ببینیم دولت ها چطور مقابل کرونا رفتار کرده اند. دولت ها در قبال سلامت و مشکلات جامعه چه رفتارهایی داشته اند؟ آلمان فوتبالش را شروع کرد. یک کارگر در آلمان اگر ۳ هزار یورو بگیرد، کل زندگی اش با آرامش می گذرد.

قلعه نویی با اشاره به قشر کارگر در جامعه ادامه داد: تیم ما یک تیم کارگری است و مدیون ایثارگری کارگران است. من اینها را مثال می زنم. آیا سلامت این کارگران مهم نیست؟ من می گویم اگر می خواهیم شرایط را در جامعه عادی جلوه بدهیم، باید واقعاً شرایط عادی باشد نه اینکه بخواهیم نشان بدهیم همه چیز عادی است. اگر موج دوم کرونا در پاییز شروع شد چه کسی پاسخگوی مردم است؟

وی در پاسخ به این سئوال که یعنی موافق است لیگ فوتبال تعطیل شود؟ اظهار کرد: اگر مشکلات و سلامت جامعه را تامین کردیم فوتبالش را هم ادامه بدهیم. این وظیفه دولت است. کسانی که قدرت دارند اول این دو مقوله را حل کنند.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره اینکه آیا با تعطیلی لیگ تضمینی برای برگزاری فصل بعد وجود دارد؟ گفت: ما باید اول دو مشکل جامعه را حل کنیم. اگر حل نشود به نظرتان فوتبال بدون تماشاگر، بدون سلامت جامعه و با مشکلات اقتصادی چه فایده ای دارد؟ فوتبال جزوی از زندگی مردم است در همه جای دنیا. اول راجع به مشکلات جامعه صحبت کنیم.

وی تاکید کرد: حالا من یک سئوال دارم. مگر یک پروتکل بهداشتی - برای مسابقات و تمرینات لیگ - تهیه نکردند؟ این پروتکل چند ایراد دارد. اول اینکه کسانی که آنرا تدوین کردند، مسئولیت نمی پذیرند.

قلعه نویی ادامه داد: در این مدت حتی نظر یک مربی را هم نخواستند. ما که ۴۱ سال است در فوتبالیم و کوچک هستیم! ما بزرگانی داشتیم که باید نظرشان را می پرسیدیم. باید چهار تا سرمربی و مدیرعامل می آوردیم؛ نه بعضی از این آدم ها که هر تلویزیون و رادیو دنبال خود شیرینی و جایگاه هستند. دغدغه جامعه را بگوییم. باید از ایثارگری کادر درمانی و بهداشتی تشکر کنیم. یک پروتکل تهیه کرده ایم که خودمان مسئولیتش را قبول نمی کنیم.

وی که با رادیو ایران گفتگو می کرد، درباره اینکه فشارها برای برگزاری لیگ از کجا می آید؟ تصریح کرد: فقط می خواهند بگویند مملکت حالت عادی دارد و مشکل ندارد. امروز صحبت های آقای جهانپور (سخنگوی وزارت بهداشت) را شنیدید؟ یک ماه پیش آمار چقدر بود و الان چقدر است؟ ما نباید نشان بدهیم مملکت حالت عادی ندارد. بعضی از استان ها که وضعیت سفید دارند، حالا قرمز هم می شوند. اگر رعایت نکنیم در پاییز موج دوم به مراتب شدیدتر می شود. یک ماه پیش فکر می کردیم برای کرونا چه کار کنیم؛ الان باید دنبال موج دوم و سوم باشیم.

سرمربی سپاهان افزود: می خواهند مملکت را عادی نشان بدهند در حالی که عادی نیست و مشکلات وجود دارد. باید مشکلات رفع شود. می خواهم بگویم بحث قهرمانی و غیر قهرمانی نداریم. الان چهار، پنج مدیر هستند که در این شرایط بد اقتصادی از جیبشان هزینه می کنند. آیا درددل آنها را گوش کرده اند؟ باشگاه نساجی از روزی که به لیگ برتر آمده شهر قائمشهر از شهر خسته به شهر قشنگ تبدیل شده است.

قلعه نویی با بیان اینکه مسئولان فدراسیون باید مشکلات باشگاه های خصوصی را گوش می کردند، گفت: یکسری تیم ها دولتی هستند و بودجه دولتی دارند و وقتی هزینه می کنند، به کسی هم فشار نمی آید. ولی نباید پای صحبت تیم های خصوصی می نشستند؟ از چهار مربی باتجربه مثل آقای جلالی دعوت می کردند و نظرشان را می شنیدند. با این رفتارها راه به جایی نمی بریم. اول از همه سلامت جامعه رعایت و مشکلات اقتصادی حل شود. فوتبال جزوی از زندگی است.

وی گفت: به قول آقای حمیداوی (مالک باشگاه شهر خودرو) فوتبال یک مقوله صنعتی است که درونش همه چیز وجود دارد. نباید فوتبال را تک بعدی نگاه کنیم. یک زمانی فوتبال را تهدید می دانستیم و جمعیت استادیوم ها را از ۷۰ - ۸۰ هزار نفر به ۵ - ۶ هزار نفر رساندیم. نباید از فوتبال مقطعی استفاده کنیم. نه فقط فوتبالیست ها بلکه تمام اقشار جامعه مثل رانندگان تاکسی خانواده دارند. در این شرایط فوتبال معنا ندارد.

سرمربی سپاهان اظهار کرد: جا دارد از عظیمیان مدیرکل فولاد مبارکه تشکر کنم. ما در عرض ۱۰ روز سه تست دادیم. در شروع تمرینات، تست همه منفی بود. تمام مسائل بهداشتی را هم رعایت کردیم. الان دو، سه نفر دوباره کرونا گرفته اند. دو بازیکن و یک عضو تدارکات.

قلعه نویی درباره اینکه بازیکنان فوتبال در مسیر رفت و بازگشت به تمرین در اختیار باشگاه ها نیستند و ممکن است در این زمان دچار کرونا شوند، گفت: بازیکن در طول روز دو، سه ساعت در اختیار ماست و ۲۰ ساعت نمی توانیم او را کنترل کنیم. این دغدغه جامعه است و تقصیر بازیکن هم نیست. اول باید کرونا را مهار کنیم و وقتی به حداقل رسید شرایط را عادی اعلام کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا چهار باشگاه خصوصی که تهدید به کناره گیری از لیگ کرده اند با شما هم در این خصوص صحبتی داشته اند؟ خاطرنشان کرد: آقای زنوزی (مالک باشگاه تراکتور و ماشین سازی) حرف خوبی زد. بعضی تیم های دولتی محدودیت هایی دارند که شاید نتوانند حرف بزنند ولی من حرفم را می زنم. اینطور که مدیران خصوصی می توانند راحت حرف بزنند و تصمیم بگیرند مدیران دولتی نمی توانند. همه موافق هستیم فوتبال در شرایط سلامت جامعه و کم بودن مشکلات اقتصادی ادامه داشته باشد. بیایید قبل از فوتبال راجع به سلامت و دغدغه جامعه صحبت کنیم. همه چیز باید عادی باشد و فوتبال هم کنارش برگزار شود. بعضی از دوستان می گویند اگر فوتبال تعطیل شود (حرفش نیمه تمام می ماند) حرف ما هم همین است.

«منظور شما یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس است که گفته بود از تعطیلی فوتبال لطمه می خورد چون درآمد دیگری ندارد؟» قلعه نویی در پاسخ به این سئوال گفت: ما که نمی گوییم فوتبال تعطیل شود. اول سلامت جامعه که گل محمدی هم جزوی از آن است رعایت شود.

وی درباره درخواست باشگاه گل گهر برای تعویق بازی با سپاهان در حالی که هنوز لیگ شروع نشده است، تاکید کرد: حاضریم در هر شرایطی که دوستان حاضرند کمک کنیم. تاریخ برگزاری بازی مهم نیست. شما نگاه کنید به مردم خوزستان که همواره در تاریخ ما نمونه بوده اند. الان شرایط اقتصادی و کرونای خوزستان چطور است؟ استقلال چطور می خواهد آنجا برود و بازی کند؟ جز دو سه تیم که می توانند پرواز چارتر بگیرند کدام تیم ها می توانند چارتر بگیرند؟ چند تیم نمی توانند تست کرونا بدهند.

سرمربی سپاهان با اشاره به مشکلات چند باشگاه نفتی و جنوبی ایران گفت: الان ما چند تیم نفتی در لیگ داریم. مثل صنعت نفت و نفت مسجد سلیمان. شما یادتان نمی آید ولی یک زمانی ۱۰، ۱۱ بازیکن تیم ملی از خوزستان بودند. وضعیت تیم های نفتی الان چطور است؟ پارس جنوبی چطور؟ این تیم ها و شاهین بوشهر روی گنج هستند ولی چطور می خواهند با چارتر سفر کنند و ۴۰ اتاق در هتل بگیرند؟ مسجد سلیمان از هر نظر شهر اول است ولی آیا می توانید ۴۰ اتاق در این شهر پیدا کنید؟ نمی شود. فقط می خواهند مملکت را عادی جلوه بدهند. کسانی که حمایت می کنند اول اصل جامعه را در نظر بگیرند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2020-05-31 22:43

افزودن دیدگاه جدید