کد مطلب: 

228226

زاینده‌رود را هم به خاطر قلعه‌نویی خشک کردند!

 امیر بعد از پیروزی اخیر سپاهان برابر ماشین‌سازی، برای صدمین بار در طول چند هفته گذشته مدعی شد رقبای سپاهان در کورس قهرمانی بالای صد میلیارد تومان هزینه کرده‌اند و تیم اصفهانی بضاعت کافی برای رقابت با آنها را نداشته.
زاینده‌رود را هم به خاطر قلعه‌نویی خشک کردند!

به گزارش همشهری ورزشی، سوزن امیر قلعه‌نویی دوباره گیر کرده است؛ درست مثل همان روزها که هفته‌ای 10 بار مصاحبه می‌کرد و می‌گفت: «ما زندگی می‌کنیم که قیمت پیدا کنیم، نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم.» یا مثل دوره اوج دعواهایش با فردوسی‌پور که روزی سه بار به مردم می‌گفت فیلمفارسی «بت» را ببینند و یادآوری می‌کرد که عادل مثل بدمن آن فیلم دارد همه را گول می‌زند و خائنی است که الکی قدیس شده! زندگی حرفه‌ای امیر پر از این تکرارهاست. صدها بار از زبان او شنیده شده: «هر وقت استقلال بی‌پول می‌شود سراغ من می‌آیند»؛ باز یک فکت عجیب‌وغریب دیگر که مبتنی بر هیچ سند و مدرکی نیست. آخرین فصلی که استقلال با امیر قلعه‌نویی قهرمان ایران شد، لیگ دوازدهم بود. آبی‌ها در آن فصل 19 بازیکن جدید خریدند که یک حد نصاب حیرت‌انگیز است. از قضا بزرگترین انتقال تاریخ لیگ برتر هم همان فصل رقم خورد و به دستور امیر قلعه‌نویی، جواد نکونام از اوساسونا جذب شد. حتما به یاد دارید که غیر از دستمزد چند صد میلیونی خود نکونام، 700 هزار یورو هم بابت دریافت رضایتنامه این بازیکن به باشگاه اسپانیایی پرداخت شد تا فقط امر امیرخان روی زمین نمانده باشد. غیر از نکو، استقلال آن سال ستاره‌های دیگری مثل مهدی رحمتی، پژمان منتظری، امیرحسین صادقی، جی‌لوید ساموئل، مجتبی جباری، آرش برهانی و ... را هم در اختیار داشت و نهایتا با همین تیم بی‌پول و مستضعف(!ً) قهرمان لیگ برتر شد تا بار دیگر هنر مربیگری قلعه‌نویی با دست‌های خالی به اثبات برسد. مشکل اینجاست که امیر گاهی تصور می‌کند از یک سیاره تک‌نفره به کره زمین سفر کرده و هر چه او می‌گوید دیگران بدون چک‌وچانه باید قبول کنند. 

حالا هم سوزن ژنرال روی مخارج رقبا گیر کرده. او بعد از پیروزی اخیر سپاهان برابر ماشین‌سازی، برای صدمین بار در طول چند هفته گذشته مدعی شد رقبای سپاهان در کورس قهرمانی بالای صد میلیارد تومان هزینه کرده‌اند و تیم اصفهانی بضاعت کافی برای رقابت با آنها را نداشته. این یعنی اگر سپاهان الان اینجاست و شانس جدی قهرمانی دارد، لابد دلیلش پول و نیروی انسانی و سایر داستان‌ها نیست، بلکه شخص شخیص امیرخان و مهارت این ستم‌کشیده تمام دوران چنین دستاوردی را رقم زده است. قلعه‌نویی چندی پیش رسما کسانی را که از شانس قهرمانی سپاهان حرف زده بودند نفرین کرد تا نشان بدهد این ذهنیت خودساخته، چقدر برای او جدی است! اینکه امیر از کجا آمار هزینه‌کرد رقبا را دارد به کنار، اما در مورد سپاهان بنا به ادعای اول فصل مسعود تابش می‌دانیم که حداقل قرارداد خود قلعه‌نویی نزدیک به 3 میلیارد تومان است. لیست ورودی‌های این تیم را هم نفراتی مثل پیام نیازمند، محمد ایرانپوریان، کی‌روش استنلی، خالد شفیعی، سجاد شهباززاده، مهدی کیانی، بختیار رحمانی، محمد ابراهیمی، محسن مسلمان، علی قربانی، ولادمیر کومان و ... تشکیل می‌دهند که اهالی فوتبال می‌توانند هزینه جذب آنها در کنار استفاده از سایر بازیکنان را محاسبه کنند و به نتایج جالبی برسند. با این اوصاف خنده‌دار نیست که قلعه‌نویی می‌گوید: «ما و پدیده معادلات مدعیان گرانقیمت را به هم زدیم»؟ سپاهان و پدیده؟ عجب شگفتی‌سازان گمنامی!

روشنفکربازی‌های صفحه اینستاگرامش را بگذارید کنار. مصاحبه‌های شاعرانه‌اش با این مضمون که: «به من فحش بدهید، اما به هم سنگ نزنید» را هم جدی نگیرید. چهره بدون ادیت امیر قلعه‌نویی همین است که می‌بینید؛ همان که در کمال شگفتی می‌گوید: «سیاوش یزدانی اگر بازیکن من نبود محرومش نمی‌کردند.» یزدانی در یکی از خشن‌ترین جملات تاریخ فوتبال ایران گفته: «پرسپولیسی‌ها به اصفهان نیایند، چون خون به پا می‌شود.» حقوقدان‌ها می‌گویند چنین جمله‌ای تحت شرایطی حتی می‌تواند حبس تعزیری چند ماهه داشته باشد، اما قلعه‌نویی حتی یک جلسه محرومیت موقت مدافع تیمش را هم برنمی‌تابد و از آن سوژه جدیدی برای مظلوم‌نمایی می‌سازد. آقا قبول؛ همه مملکت با شما دشمن هستند، قدر خدمات‌تان را آیندگان این سرزمین هزار سال بعد خواهند فهمید، اصلا شرح ستم‌کشی شما در نامه دهخدا به محمد مصدق نوشته شده و زاینده‌رود را هم به خاطر اینکه با قلعه‌نویی دشمن هستند خشک کردند... یک کلام بگویید بدهی ملت ایران به شما چقدر است و چطور یک بار برای همیشه می‌توانیم آن را صاف کنیم؟

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2019-05-05 22:25

افزودن دیدگاه جدید