کد مطلب: 

225199
برانکو: باید خودم را از برج میلاد پایین بیاندازم
برانکو ایوانکوویچ می‌گوید تیم او زیر فشار شانه خالی نمیکند و برای قهرمانی می‌جنگد.
برانکو: باید خودم را از برج میلاد پایین بیاندازم

به گزارش ورزش سه، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی با استقلال خوزستان حاضر شد و در ابتدا به خبرنگاران گفت: وارد این بازی می شویم که ببریم، از این نقش فرار نمی کنیم. ولی هفته قبل پدیده بازی سختی با این تیم داشت و به سختی آنها را برد.‌ آنها فردا چیزی برای از دست دادن ندارند و با تمام توان بازی می کنند. جوانان خوبی دارند. سه چهار بازیکن ۱۸ و ۱۹ ساله در استقلال خوزستان بازی می کنند که به تیم شان شادابی می دهند، ما هم فقط هدف مان برد است.

برانکو درباره استقلال خوزستان همچنین گفت: حریف ما فردا چیزی برای از دست دادن ندارد و قطعاً تلاش زیادی خواهد کرد تا در این دیدار امتیاز کسب کند. می‌دانیم که استقلال خوزستان جوان شده است و بازیکنانی دارد که 18 و 19 سال سن دارند و آنها انگیزه و شادابی زیادی دارند تا خودشان را مقابل پرسپولیس نشان دهند. ما همیشه به این فکر می‌کنیم که این تیم‌ها خطرناک هستند، اما قطعاً و فقط برای برد به میدان می‌رویم. شکست مقابل فولاد نمی‌تواند ما را متزلزل کند و حتی انرژی مضاعفی را به تیم بخشیده است.

سرمربی کروات پرسپولیس درباره وضعیت مصدومان تیمش عنوان کرد: برای بازی فردا ماهینی، انصاری و همتی به دلیل مصدومیت شدید در لیست قرار ندارند. احمد نوراللهی محروم است و در مورد ربیع‌خواه نیز قصد نداریم ریسک کنیم، اما بقیه نفرات برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی رقابت می‌کنند.

وی در واکنش به این سؤال که آیا تیمش با همه هجمه‌هایی که وارد است همچنان خود را مدعی اول قهرمانی می‌داند یا خیر، گفت: قطعاً هدف اول ما قهرمانی است. ما قصد نداریم زیر این فشارها شانه خالی کنیم. اگر چه می‌دانیم هر تیمی مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرد انگیزه متفاوتی دارد.

برانکو در خصوص اشتباهات داوری هم اظهار داشت: من بارها گفته‌ام و الان تکرار می‌کنم ما فقط و فقط خواهان داوری عادلانه و محترمانه هستیم. من به خاطر همین خواهشی که داشتم محرومم کردند. خودشان بنشینند و آنالیز کنند در اهواز چه اشتباهاتی علیه پرسپولیس رخ داد. من حرفی در این باره ندارم. همین که در بازی یک دقیقه کمتر وقت اضافه گرفته شد، خودش گویای همه چیز است. بروید ببینید چرا پنالتی پیکان در این هفته گرفته نشد و گل اول سپاهان به چه شکلی به ثمر رسید.

برانکو اضافه کرد: ما اگر شانس‌های گل خود را در بازی با فولاد تبدیل به گل می‌کردیم الان داستان خیلی فرق می‌کرد. خودتان شاهد هستید فضا برای پرسپولیس به چه شکل است و چطور یک داوری را که در یکی از بازی‌های مهم ما عالی سوت زد، اما کم مانده بود او را سنگ‌باران کنند. این مورد را هم اضافه کنم در پایان نیم‌فصل آنالیزهایی روی داوری‌ها صورت گرفت و خودتان دیدید پرسپولیس بیشترین ضررها را از داوری‌ها کرده است.

سرمربی کروات تیم پرسپولیس در خصوص برنامه ریزی سازمان لیگ هم گفت: شما بگویید کدام تیم را مجبور کردند در تاریخ فیفادی بدون ملی‌پوشانش مقابل پیکان بازی کند؟ بله، آن تیم پرسپولیس بود! ما دو بازی خود را بدون ملی‌پوشان انجام دادیم، چون چاره‌ای نداشتیم، چون زمانبندی به شکلی بود که باید در این مسابقات به میدان می‌رفتیم، اگر چه در وضعیت بغرنجی قرار داشتیم.

برانکو در خصوص ترابی هم اظهارداشت: ما ترابی را به این خاطر جذب کردیم که می‌تواند خودش را در فضای بزرگ و کوچک آزاد سازد. ما عملاً در بازی با فولاد از چهار بازیکن جدیدمان رفیعی، نادری، ترابی و شیری استفاده کردیم و طبیعی است که آنها زمان می‌برد تا خودشان را با تاکتیک تیم تطبیق دهند. ما در اهواز از هر لحاظ تیم برتر میدان بودیم. 68 درصد بازی در اختیار ما بود، 16 شوت به دروازه داشتیم و 80 درصد دقت در پاس. ضمن اینکه پنج شش شانس گلزنی را از دست دادیم که این بحثش جداست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اضافه کرد: قطعاً ما از بازیکنی مثل ترابی انتظار زیادی داریم. از او و بازیکنان دیگری که ملی‌پوش هستند. این اولین بازی ترابی و نادری بود و ما قطعاً در مورد استفاده از آنها صبور هستیم و ایمان داریم که خودشان را به شرایط مطلوب می‌رسانند. در پرسپولیس همه تیم‌ها مقابل‌مان بسته بازی می‌کنند و برخلاف صحبت‌هایی که می‌شود من از عملکرد تیمم در اهواز راضی هستم. ما به فولاد باختیم، اما هیچ موقع تا این حد مقابل آنها خوب بازی نکرده بودیم. اگر چه همیشه بازی در اهواز برای پرسپولیس سخت بوده است.

برانکو درباره کمپین های اعتراضی هواداران برای بازی فردا هم گفت: قبلاً هم گفته‌ام ما برخلاف آنچه می‌گویند قرار است قهرمان‌مان کنند، اصلاً اینطور نیست و تیمی هستیم که بیشترین ضرر را از داوری‌ها دیده و با دلیل و مدرک این را ثابت می‌کنیم. ضمن اینکه هیچ وقت هم گله‌ای نکردیم.

سرمربی سرخ ها در خصوص برنامه ریزی فشرده لیگ هم اظهار داشت: این برنامه اصلاً عادلانه نیست. همین فشردگی‌ها باعث شد بازیکنانی چون انصاری و ماهینی به آن شکل مصدوم شوند، چون واقعاً زمانی برای ریکاوری وجود ندارد و نخواهد داشت. ما قبل از برگزاری فینال لیگ قهرمانان بازی سنگینی را مقابل سایپا داشتیم و در آن مسابقه هم داوری با گل خطایی که درست اعلام کرد به ما ضربه زد، اما فردای بازی راهی ژاپن شدیم بدون اینکه اعتراضی کنیم و علی‌رغم تمام این بی‌مهری‌ها برخی می‌گویند همه چیز برای قهرمانی پرسپولیس آماده شده است!

وی در پاسخ به اظهارات سعید فتاحی مبنی بر اینکه او قبل از اعلام برنامه‌های مسابقات لیگ آن را با برانکو هماهنگ کرده است، تصریح کرد: بله برنامه با ما هماهنگ می‌شود، اما به چه شکل؟! برنامه را به ما ارائه می‌دهند و می‌گویند که این برنامه است، آیا شما رضایت دارید؟ من هم می‌پرسم آیا امکان تغییر برنامه وجود دارد می‌گویند، نه همین برنامه است. آن وقت است که من باید بروم و خودم را از برج میلاد به زمین پرتاب کنم!

ایوانکوویچ راجع به تمدید قرارداد رسن هم گفت: در این مورد از باشگاه سؤال کنید. من چنین چیزی در مورد بشار نگفتم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس همچنین درباره تحت فشار گذاشتن این باشگاه از سوی برخی پیشکسوتان در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر اینکه چرا به فدراسیون و سازمان لیگ به اندازه کافی فشار نمی‌آورند و اینکه او فکر نمی‌کند پرداختن به این مسائل فقط برای پرسپولیس حاشیه به همراه خواهد داشت، گفت: نمی‌دانم چه جوابی به این سؤال بدهم. به‌هرحال هر کسی نظر خودش را دارد. این وظیفه شما رسانه‌هاست که از فدراسیون و سازمان لیگ در مورد داوری‌های لیگ سؤال کنید.

وی در پایان راجع به فشردگی برنامه‌های لیگ و برگزاری دربی در نوروز 98، اظهار داشت: ما هر چهار روز یک بار باید بازی کنیم. آخرین بازی‌مان 24 اسفند است و بعد از آن به خاطر تیم ملی 14 روز بازی نخواهد بود. ظاهراً فقط به خاطر فیفادی مجبور شده‌اند استراحت بدهند. واقعاً نمی‌دانم در مورد دربی چه بگویم. فقط این را می‌دانم که ملی‌پوشان ما قبل از دربی مستقیم از اردوی تیم ملی به جمع ما اضافه خواهند شد تا به میدان بروند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2019-02-13 17:20

افزودن دیدگاه جدید