کد مطلب: 

216395
این قاتل فراری را شناسایی کنید (+عکس)
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، از ادامه رسیدگی به پرونده قتل پیرزن ۸۰ ساله ای خبر داد که جوانی حدودا ۳۰ ساله به انگیزه سرقت وارد خانه اش شده و بعد از ضرب و شتم با ضربات وارد شده به ناحیه سر، وی را به قتل رسانده است .
این قاتل فراری را شناسایی کنید (+عکس)

به گزارش فارس، سرهنگ علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از ادامه رسیدگی به پرونده قتل پیرزن ۸۰ ساله ای خبر داد که جوانی حدودا ۳۰ ساله به انگیزه سرقت وارد خانه اش شده اما پس از پیدا نکردن وجوهات و اموال با ارزش، او را مورد ضرب و شتم قرار داده و نهایتا با ضربات وارد شده به ناحیه سر به قتل رسانده است.

سرهنگ ولیپور گودرزی تصریح کرد: در مورخه 17 مرداد 1397 وقوع یک فقره آتش سوزی در خیابان خزر شمالی به ایستگاه آتش نشانی شماره 88 اعلام شد؛ با حضور عوامل ایستگاه آتش‌نشانی در محل آتش سوزی (خانه ای ویلایی) و انجام عملیات اطفای حریق، جسد پیرزنی حدودا 80 ساله در داخل خانه کشف و موضوع به کلانتری 101تجریش اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل و تأیید خبر اولیه، بلافاصله موضوع به پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد؛ در ادامه تیم تشخیص هویت و بررسی صحنه اداره دهم پلیس آگاهی نیز در محل حاضر شدند.

در بررسی صحنه کشف جسد، مشخص شد که مقتول به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و نهایتا با اصابت ضربات جسم سخت به ناحیه پشت سر به قتل رسیده است.

پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد تشکیل شد و ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران، تحقیقات جهت شناسایی و دستگیری قاتل یا قاتلین در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که مقتول بیش از 10 سال است که پس از فوت همسرش، به همراه یک پرستار در خانه اش زندگی می‌کند و فرزندانش نیز در خارج از کشور حضور دارند.  

تحقیقات از پرستار مقتول در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و او در اظهاراتش عنوان کرد که شب حادثه در منزل دخترش حضور داشته است.

وی به کارآگاهان گفت: بنده چند سالی است که در منزل خانم ... کار می کنم و شب ها نیز در منزل ایشان استراحت می کردم تا وی تنها نباشد؛ در مورخه 14 مرداد 1397 لوله  آب حیاط خانه ترکید که در ادامه [عوامل] آبفای منطقه جهت تعمیرات به منزل متوفی مراجعه و کار تعمیرات را انجام دادند.

روز حادثه یعنی 17 مرداد 1397 متوفی به دخترم زنگ زد و عنوان داشت که فردی از اداره آب جهت تعمیر مجدد لوله مراجعه نموده است اما زمانیکه من به خانه رسیدم متوجه آتش سوزی در داخل خانه شدم که بلافاصله به آتش نشانی زنگ زدم.

پرستار مقتول در جواب سؤال کارآگاهان در خصوص نگهداری اموال باارزش در داخل خانه از سوی مقتول نیز گفت: خانم اموال باارزش خود از قبیل طلاجات و پول به مبلغ زیاد را در بانک نگهداری می کرد.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه تحقیقات پلیسی با بررسی تصاویر بدست آمده از محدوده محل جنایت و همچنین تصاویر بدست آمده از آیفون تصویری خانه  مقتول موفق به شناسایی تصویر جوانی حدودا 30 ساله، لاغر اندام با کلاه نقاب دار شدند.

این فرد در مورخه 17 مرداد1397- به احتمال بسیار زیاد به عنوان مأمور آب-به در منزل مقتول مراجعه کرده، داخل خانه مقتول شده و پس از گذشت نزدیک به سه ساعت در حالیکه بسته ای همراه خود داشته، به سرعت از خانه خارج و از محل دور شده است.

تصاویر بدست آمده از این جوان به رؤیت پرستار مقتول و ... رسید اما تصویر این شخص مورد شناسایی قرار نگرفت.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم تحت تعقیب اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده قتل پیرزن 80 ساله، هماهنگی های لازم با بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران جهت انتشار تصویر بدست آمده از متهم پرونده انجام شده است.

وی گفت: از همه شهروندانی که موفق به شناسایی تصویر این شخص شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات در خصوص هویت یا محل های تردد و زندگی این شخص را از طریق شماره تماس 51055428 در اختیار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2018-08-04 19:11

افزودن دیدگاه جدید