کد مطلب: 

11698

جعل یادداشت به نام رییس جمهور در روزنامه آلمانی

جعل یادداشت به نام رییس جمهور در روزنامه آلمانی

مشاور رسانه ای رییس جمهور، انتشار یادداشت دکتر حسن روحانی در یک رسانه ی آلمانی را به شدت تکذیب کرد.

به گزارش «انتخاب»‌ ؛ ساعاتی پیش، رویترز مدعی شد که «رئیس‌جمهور ایران در یادداشتی که در روزنامه «زود دویچه زایتونگ» آلمان منتشر شده، بر ضرورت احترام متقابل در بهبود روابط با غرب تاکید کرده و گفته است ایران آماده است به سوالات معقول در مورد برنامه هسته‌ای خود پاسخ دهد.»

اما محمدرضا صادق در گفت و گو با خبرنگار «انتخاب» و در واکنش به انتشار این خبر گفت: اساساً چنین یادداشتی نوشته نشده است.

وی افزود: پس از یادداشت دکتر روحانی در روزنامه واشنگتن پست - که پیش از سفر ایشان به نیویورک منتشر شد - هیچ یادداشتی از سوی رییس جمهور به رسانه های مختلف اعم از داخلی و خارجی داده نشده و هر چه بوده، مصاحبه های معمول و رسمی بوده که در رسانه ها منتشر می شده است.

صادق همچنین خبر داد که «درحال پیگیری هستیم تا ببینیم این روزنامه آلمانی بر چه اساسی چنین چیزی را منتشر کرده است»

در این یادداشت جعلی چه آمده بود؟

در این یادداشت جعلی که به نام رییس جمهور ایران در روزنامه «زود دویچه زایتونگ» آلمان منتشر شده، بر ضرورت احترام متقابل در بهبود روابط با غرب تاکید شده و به نقل از دکتر روحانی آمده است :

«ایران آماده است به سوالات معقول در مورد برنامه هسته‌ای خود پاسخ دهد... ما می‌خواهیم روابط خود با کشورهای اروپایی و آمریکایی شمالی بر اساس احترام متقابل، بازسازی کرده و ارتقا دهیم... ما در تلاشیم تا از تحمیل مشکلات جدید بر روابط میان ایران و ایالات متحده جلوگیری کنیم و تنش‌های باقی‌مانده از گذشته را برطرف کنیم....با وجود اینکه مردم ایران نمی‌توانند آنچه را که در 60 سال گذشته اتفاق افتاده فراموش کنند، اما «ما باید بر اکنون تمرکز کنیم و توجه خود را به آینده بدوزیم...هرآنچه در توان داشته باشد برای پایان دادن به مناقشه هسته‌ای انجام می‌دهد. ما هیچ‌گاه حتی به گزینه دستیابی به سلاح هسته‌ای فکر هم نکرده‌ایم. ما هیچ‌گاه از حق خود برای منتفع شدن از انرژی هسته‌ای، نمی‌گذریم. اما در عین حال، برای رفع تمام شبهات و پاسخ دادن به تمام سوالات معقول در مورد برنامه‌مان، تلاش می‌کنیم.»

این یادداشت بازتاب بسیار گسترده ای در رسانه های جهان داشته است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-23 15:45

افزودن دیدگاه جدید