کد مطلب: 

10820

سریال آمریکایی با نقش‌آفرینی دختر مسلمان

مجموعه کمیک مارول، که یکی از پرطرفدارترین مجموعه کمیک‌های آمریکایی است، یک کاراکتر دختر ۱۶ ساله مسلمان آمریکایی به نام کامله را به عنوان قهرمان تازه‌اش معرفی می کند. این شخصیت که خانم مارول جدید خواهد بود، به همراه برادر و خانواده سنتی پاکستانی خود در ایالت نیوجرسی آمریکا زندگی می‌کند.

 

به گزارش سیتنا، مجله اینترنتی دخت ایران در ادامه نوشت: این مجموعه از ابتدای سال آینده میلادی شروع به کار خواهد کرد و از ششم اکتبر به صورت ماهنامه منتشر می‌شود.

 

سنا امانت، سردبیر این مجموعه که در مجموعه کتاب‌های کمیک مردان ایکس و مرد عنکبوتی نیز حضور داشته است، می‌گوید: «بسیار مهم است که داستان‌های ما دنیای در حال تغییری که در آن زندگی می‌کنیم، و مسلمان آمریکایی بودن نیز بخشی از آن است، را منعکس کند.»

 

به گفته وی «این مجموعه در مورد یک دختر جوان است که تلاش می کند بداند کیست و زمانی که این مسائل خارق‌العاده برای وی رخ می‌دهد، دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد.»

امانت عنوان می دارد حضور این شخصیت به معنای تاکید محض به مسلمان بودن، پاکستانی بودن و یا آمریکایی بودن کامله نیست.

 

شخصیت کماله خان یک پلی‌مورف –مخلوقی که می‌تواند تغییر شکل دهد- است که می‌تواند دست‌ها و پاهای خود را بکشد و تغییر شکل دهد. او نام خود را به خانم مارول تغییر می‌دهد، که پیش از این به کارول دنورس، شخصیت مورد تحسین خان، تعلق داشته است.

 

به گفته امانت که خود نیز یک دختر مسلمان آمریکایی است، ایده اولیه این شخصیت از گفتگوهای او و سردبیر ارشد مجموعه در مورد تجارب شخصی‌اش نشات گرفته است. به پیشنهاد سردبیر ارشد مجموعه کمیک مارول، این ابر شخصیت با این هدف طراحی می‌شود تا دختر بچه‌هایی که در این فضای دوگانگی فرهنگی رشد می‌کنند از او الهام بگیرند.

 

به گفته طراحان این شخصیت، کماله خان به علت سر و کار داشتن با انتظارات پدر و مادرش و مشکلاتش در دبیرستان، وحشت و نگرانی یک نوجوان معمولی، و همچنین احساس سردرگمی و خارجی بودن را تجربه می کند.

 

لازم به ذکر است با توجه به سوابق نژادپرستی و تصور «استثنایی بودن» در جامعه آمریکا درک این مساله که فردی می‌تواند هم مسلمان و هم آمریکایی باشد برای بسیاری از مردم دشوار است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-18 18:44

افزودن دیدگاه جدید