کد مطلب: 

10817

پیام بان‌کی‌مون به مناسبت روز جهانی سرویس بهداشتی!

دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی سرویس بهداشتی 19 نوامبر 2013 برابر با 28 آبان‌ماه گفت دو میلیارد و 500 میلیون نفر از مردم جهان به تأسیسات بهداشتی مناسب دسترسی ندارند و بیش از یک میلیارد نفر در مکان‌های باز اجابت مزاج می‌کنند.

به گزارش سیتنا به نقل از خبرآنلاین، در پیام بان کی‌ مون آمده است: هر ساله 800 هزار کودک زیر پنج سال به دلیل اسهال جان خود را از دست می‌دهند و تعداد بیشماری نیز به گونه‌ای جدی مریض یا دچار مشکلات سلامتی طولانی‌مدت می‌شوند که سرویس بهداشتی نامساعد و نظافت ناکافی عامل اصلی موارد فوق است.

وی می‌گوید نخستین گرامی‌داشت روز جهانی سرویس بهداشتی به وسیله سازمان ملل متحد فرصتی برای بزرگ‌نمایی این موضوع مهم است.

دبیر کل می‌گوید دفع بهداشتی فاضلاب‌، محور سلامت انسان و محیط زیست است. این امر برای توسعه پایدار، منزلت و فرصت ضروری است.

وی می‌افزاید دفع غیر بهداشتی فاضلاب و نبود شبکه آب سالم، 260 میلیارد دلار در سال معادل یک و نیم درصد تولید ناخالص محلی برای کشورهای در حال توسعه هزینه دارد.

بان کی مون در خاتمه پیام خود گفت: با همکاری یکدیگر و با بحث باز و رک در مورد اهمیت سرویس بهداشتی و نظافت می‌توانیم سلامت و رفاه یک‌سوم از افراد خانواده بشری را بهبود بخشیم. این، هدف روز جهانی سرویس بهداشتی است.

انتهای پیام

 

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-18 18:28

افزودن دیدگاه جدید