کد مطلب: 

247698
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس :
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: طبق مصوبه مجلس در مورد طرح مالیات بر خانه‌های خالی، هر خانواده ایرانی می‌تواند یک کدپستی را به عنوان اقامتگاه اصلی خود در سامانه املاک و اسکان درج کند و کدپستی دوم در شهری غیر از محل اسکان خود را به عنوان خانه معاف از مالیات درج کند.
طبق مصوبه مجلس در مورد «مالیات بر خانه‌های خالی» هر خانواده ایرانی می‌تواند یک کدپستی را به عنوان اقامتگاه اصلی خود در سامانه املاک درج کند/ امکان ثبت کدپستی دوم در شهری غیر از محل اسکان افراد به عنوان خانه معاف از مالیات میسر است

به گزارش سیتنا، سید احسان خاندوزی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، معتقد است که طبق مصوبه مجلس در مورد طرح مالیات بر خانه‌های خالی، هر خانواده ایرانی می‌تواند یک کدپستی را به عنوان اقامتگاه اصلی خود در سامانه املاک و اسکان درج کند و کدپستی دوم در شهری غیر از محل اسکان خود را به عنوان خانه معاف از مالیات درج کند.

به گفته این نماینده مجلس، اگر فرزندان این خانواده در شهر دیگر شاغل یا دانشجو باشند، با ارائه اسناد محل اشتغال و تحصیل می‌توانند در آن شهر نیز مالک یک ملک باشند.

به گفته خاندوزی، واحدهای مسکونی که به صورت اجاره یا فروش در بازار مسکن عرضه نشود و فاقد مالک باشد از طریق قانونگذار به عنوان خانه خالی محسوب شده و در این صورت صاحبان آن هر سال چهار ماه فرصت فروش یا اجاره دارند.

وی خاطرنشان می‌کند: با اجرای این قانون محتکران مسکن ترجیح می‌دهند با سرعت بیشتری واحدهای مسکونی خود را به بازار عرضه کنند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه