کد مطلب: 

230022
بنیانگذار شرکت فناوری هواوی، گفته است که به دلیل تحریم‌های آمریکا این شرکت در دو سال آینده تولیدش را به ارزش ۳۰ میلیارد دلار کاهش می‌دهد.
بنیانگذار هواوی: تولید شرکت در دو سال آینده تا ۳۰ میلیارد دلار کاهش می‌یابد!

به گزارش سیتنا به نقل از بی بی سی، رن ژنگ‌فی که در یک تله‌کنفرانس در تلویزیون دولتی چین حضور داشت گفت که فروش این غول فناوری چینی در دو سال آینده به ۱۰۰ میلیارد دلار سقوط خواهد کرد.

او این سقوط را به هواپیمایی "به‎شدت آسیب‌دیده" تشبیه کرد.

آمریکا شرکت هواوی را که دومین تولیدکننده بزرگ تلفن هوشمند در جهان است، در فهرست سیاه خود قرار داده است.

آمریکا می‌گوید هواوی می‌تواند امنیت ملی کشور را تهدید کند و آن را در فهرست شرکت‌هایی گذاشته که اجازه استفاده از تکنولوژی آمریکا را بدون تایید قبلی ندارند.

همکاری با بنگاه‌های جاسوسی بین‌المللی، دزدیدن بازوی رباتیک (دزدیدن مالکیت معنوی ربات تَپی از شرکت تی‌موبایل)، ماجرای ورقه‌ شیشه‌های الماس‌پوش مقاوم و معامله‌های "مشکوک" محرمانه  از جمله اتهاماتی است که علیه هواوی مطرح شده است.

رن گفت که هواوی هرگز فکر نمی‌کرد که آمریکا برای تحریم این شرکت تا این اندازه مصمم باشد.

هواوی به بخش اصلی جنگ تجاری بین دو کشور آمریکا و چین تبدیل شده است.

برخی از کشورهای غربی به رهبری آمریکا فعالیت شرکت چینی هواوی را به دلیل نگرانی‌ها در مورد به خطر افتادن امنیت ملی متوقف کرده اند.

علاوه بر ایالات متحده، نیوزیلند و استرالیا مشارکت هواوی را در راه‌اندازی و گسترش شبکه تلفن همراه ۵ جی منع کرده‌اند و چند کشور نیز راه‌اندازی این فناوری توسط هواوی را در دست بررسی دارند.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه