کد مطلب: 

236003
گزارشی جدید نشان می دهد روسیه قصد دارد از آخر هفته جاری شبکه وب داخلی خود را آزمایش کند. قرار است حداقل سالانه یک بار آزمایش‌هایی برای امنیت و پایداری اینترنت داخلی این کشور انجام شود.
روسیه شبکه‌ی اینترنت ملی خود را آزمایش می‌کند

به گزارش سیتنا به نقل از دیلی میل، روسیه تصمیم دارد اینترنت ملی خود را آزمایش کند. 

طبق بیانیه ای رسمی، آزمایش شبکه وب داخلی روسیه از آخر هفته جاری یعنی یکم نوامبر (۱۰ آبان) آغاز می شود. آزمایش های مذکور حداقل سالانه یک بار انجام می شود. اما احتمال دارد تعداد آزمایش های بیشتری انجام شود. این آخرین اقدام روسیه در جهت ایجاد اینترنت مستقل در کشور خود است.

به نوشته وب سایت D-Russia، روز دوشنبه گذشته دولت روسیه پیش شرط های مربوط به اجرای آزمایش هایی جهت تضمین ایجاد سرویس اینترنت و شبکه های مخابراتی ایمن، پایدار و عمومی در روسیه را تصویب کرد. این آزمایش ها در سطح فدرال و منطقه ای در روسیه انجام خواهند شد.

این بیانیه نشان می دهد  آزمایش های مذکور در حقیقت برای ایجاد قوانین حقوقی اینترنت داخلی است که طی آن ترافیک اینترنت روسیه کنترل می شود و دولت می تواند دسترسی به وب سایت های خلاف قانون را کنترل کند.

به گفته مقامات روسیه اینترنت داخلی از سیستم های مهم این کشور در برابر حملات سایبری محافظت می کند.

دولت روسیه معتقد است اتکا به سرویس های فناوری اطلاعات غربی یک شکاف امنیتی استراتژیک است که ممکن است کشورهای دیگر از آن سوءاستفاده کنند.

البته این نخستین بار نیست که روسیه  ظرفیت اینترنت داخلی را آزمایش می کند. در ماه های فوریه و آوریل ۲۰۱۹ میلادی نیز اعلام شد دولت تصمیم دارد چنین آزمایش هایی انجام دهد.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه