کد مطلب: 

204363
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اصلاح نظام بانکی گفت: بانک‌ها باید به سمت کار بانکی بروند، نه اینکه بنگاه‌داری کنند، حتماً این موضوع باید پیگیری شود.
بانک‌ها کار بانکی کنند نه بنگاه داری

به گزارش سیتنا، مسعود کرباسیان امروز ۹ آبان ماه در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی درباره مشکلات صادرکنندگانی که نمی‌توانند پول حاصل از محصولات صادراتی خود را از روسیه به ایران منتقل کنند، اظهار کرد: صادرکنندگان ما کالاهایی را که ۱۰ دلار ارزش اقتصادی دارد را به دولت کشور روسیه دو دلار اعلام می‌کنند.

وی ادامه داد:  بنابراین این ۲ دلار رسما اجازه انتقال پول را دارد و ۸ دلار دیگر باید در بازار تبدیل شود. ما به عنوان دولت نمی توانیم از این موضوع دفاع کنیم. در حالی که این کشور از حضور ما در بازارش استقبال می کند و مسیر سبزی هم برای مراودات تجار ی با ۱۵ درصد تخفیف قرار داده است، اما از این مسیر سبز استفاده نشده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: این مسئله باعث شده است که یک رقابت نابرابر به وجود بیاید و ما بازار را از دست بدهیم؛ ما نباید بگذاریم خودمان به بازار خودمان لطمه بزنیم.

کرباسیان در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به رتبه کسب و کار ایران گفت: رتبه ایران در فضای کسب و کار جهانی ۱۰ رتبه بهبود پیدا کرده است، اما  اتاق بازرگانی باید در این رابطه کمک کند و از نظرات بخش خصوصی برای بهبود این فضا استفاده شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: از اتاق بازرگانی درخواست می‌شود در جلسات کمیسیون اقتصادی دولت حضور یابد؛ زیرا استفاده از نظر بخش خصوصی در تصمیم‌گیری ها کمک کننده است و از آنجا که موضوع جلسات متفاوت است اتاق بازرگانی به تناسب موضوع نمایندگان خود را معرفی کند.

کرباسیان همچنین در حاشیه نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران درباره فروش اموال و دارایی‌های مازاد بانک‌ها گفت: این موضوع هم قانونی است و هم دستور رئیس‌جمهوری است و یکی از اولویت‌های ضمیمه حکم اینجانب از طرف رئیس‌جمهوری بوده که به من ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اصلاح نظام بانکی گفت: بانک‌ها باید به سمت کار بانکی بروند، نه اینکه بنگاه‌داری کنند، حتماً این موضوع باید پیگیری شود، البته آنها نگرانی‌هایی دارند که شاید عرضه یک‌دفعه اموال بانک‌ها به بازار، منجر به پایین آمدن قیمت‌ها شود که به این منظور من از آنها برنامه زمان بندی خواسته‌ام.

انتهای پیام

دسته بندی: 

برچسب: 

افزودن دیدگاه جدید

اشتراک در خبرنامه