کد مطلب: 

12298

10 راز در مورد اپل و استیو جابز دوست داشتنی

اپل! این شرکت بزرگ و مشهور که آ‌فون‌ها و آی‌پدهای آن را می‌توان همه جا پیدا کرد رازهایی هم دارد که باید از آنها آگاه شوید.
 

10 رازی که در مورد اپل نمی دانید

 
1.    استیوجابز فرزنده خوانده بود و نیمی از اصالت او به سوریه می رسد

موسس افسانه ای و بسیار دوست داشتنی اپل، استیوجابز که در اکتبر سال 2011 میلادی درگذشت، اعلام کرده بود که فرزند پرورشگاهی است و نیمی از اصالت او به سوریه بر می گردد. پدر و مادر واقعی او که او رابه دنیا آورده بودند، جوانا شیبل و مهاجر سوری به نام عبدالفتاح جندالی در سن 23 سالگی یکدیگر را در دانشگاه ویسکازین ملاقات کرده بودند.

به دلیل فشار زیادی که خانواده شیبل به او تحمیل کرده بودند، آنها جابز را در سال 1955 میلادی به پرورشگاه سپردند. البته آنها پس از این کار با یکدیگر ازدواج کردند و صاحب دختری شدند که خواهر تنی جابز می شود.
 

10 رازی که در مورد اپل نمی دانید
 

2.    نخستین کامپیوتر اپل قیمت شیطانی داشت

نخستین کامپیوتر اپل که Apple I نام داشت، 666.66 دلار قیمت گذاری شده بود. احتمالا می دانید که 3 تا 6 در کنار هم عدد شیطانی است. استیو وزنیاک این قیمت را بدون اینکه به این مساله توجه داشته باشد روی کامپیوتر خود گذاشته بود. البته بعدها آن را به 667 دلار تغییر داد زیرا راحت تر تایپ می شد.
 

10 رازی که در مورد اپل نمی دانید
 

3.    اپل همه محصولات را هوایی حمل می کند، نه دریایی

بزرگ ترین مشتری خط هوایی Cathay Pacific، شرکت اپل است. این مشتری دایمی ترجیح می دهد محصولات خود را با هواپیما به نقاط دیگر دنیا ارسال کند و برخلاف دیگر شرکت ها، به کشتی و حمل دریایی اعتقادی ندارد. به این ترتیب، محصولاتی که در چین ساخته و مونتاژ می شوند، در عرض 15 ساعت به کالیفرنیا می رسند. حمل دریایی حدود 30 روز زمان می برد. این کار شاید هزینه بیشتر برای اپل داشته باشد اما مطمئن است محصولاتش بدون هیچ مشکل و خطری به مقصد خواهند رسید.
 

10 رازی که در مورد اپل نمی دانید
 

4.    مکینتاش نوع دیگری از اپل است

کامپیوتر پس از اپل نامگذاری شد و به این دلیل به آن اپل مکینتاش می گویند که مکینتاش نمونه دلخواه «جف راسکین» بوده است.

این نام در آن زمان فقط یک نام‌کد بود اما استیو جابز تلاش کرد تا آن را تغییر دهد. اما روی همه جعبه های این کامپیوتر همان نام مکینتاش حک شد و به فروش رفت.
 

10 رازی که در مورد اپل نمی دانید
 

5.    عکس های عالی اپل با کامپیوتر تولید نشده اند

عکس های بسیار بزرگ و بسیار با کیفیتی که در محصولات اپل نمایش داده می شود با کامپیوتر تولید نشده اند. آنها از هزاران عکس کلوس‌آپ بسیار نزدیک با رزولوشن فوق‌العاده بالا تشکیل شده اند که عمق دید بسیار باریکی دارند.

عکس های مجزا با مهارت به یکدیگر چسبانده شده اند و همچون یک عکس واحد فوق العاده باکیفیت دیده می شوند.
 

10 رازی که در مورد اپل نمی دانید

 

6.    استو وزنیاک هنوز از کارمندان اپل است

استیو وزنیاک مشهور به Woz به همراه استیو جابز در سال 1976 میلادی شرکت اپل را در گاراژ خانه خود راه اندازی کردند. اما جالب است بدانید این مرد هنوز جزو کارمندان اپل به شمار می رود و سالانه حدود 120 هزار دلار حقوق دریافت می کند. البته او فعالیت زیادی در شرکت ندارد.
 

10 رازی که در مورد اپل نمی دانید
 

7.    Oh wow. Oh wow. Oh wow

آخرین کلماتی که استیو جابز به زبان آورد، سه بار پشت سر هم Oh wow بود که هنگام نگاه به خانواده خود بیان کرد.
 

10 رازی که در مورد اپل نمی دانید
 

8.    اپل سه موسس داشته است

اپل در سال 1976 میلادی توسط سه فرد به نام ها استیو جابز، استیو وزنیاک و رونالد وین تاسیس شد. رونالد نخستین لوگو اپل را طراحی کرد. در ساخت اپل یک نیز حضور داشت. اما دو هفته بعد، 10 درصد سهم خود را با قیمت 800 دلار فروخت تا بتواند قرض هایش را پرداخت کند. آن بخش از سهام در حال حاضر حدود 35 میلیارد دلار آمریکا ارزش دارد.
 

10 رازی که در مورد اپل نمی دانید
 

9.    به لطف Ive  آی‌پاد سفید ساخته شد

فردی که رنگ سفید را به محصولات زیبا اپل هدیه کرد، جانی ایو بود. استیو جابز با اینکه از رنگ سفید به عنوان رنگ پایه و ثابت محصولات اپل استفاده شود، مخالف بود. این ایده را Jony Ive اعلام کرد که طراح محصولات اپل بود. علاقه شدید Ive به رنگ سفید به زمان های پیش از استخدام در شرکت اپل باز می گردد. او بالاخره توانست نظر جابز را به این رن جلب کند و با ته‌مایه ای از توسی ماه آن را رنگ اصلی محصولات اپل کرد.
 

10 رازی که در مورد اپل نمی دانید
 

10.    وسواس بسته‌بندی

اپل برای بسته‌بندی محصولات خود وسواس و توجه بسیاری نشان می دهد. به همین دلیل، یک اتاق اختصاصی بسته‌بندی در دفتر مرکزی خود در کالیفرنیا دارد. هر جعبه ای که تولید می شود، کارشناسان با دقت رنگ، نوارهای طراحی و حاشیه ها را مورد بازبینی قرار می دهند. این کار نیز جزو مهم ترین قسمت های تولید محصولات اپل است.
 

10 رازی که در مورد اپل نمی دانید
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-17 21:15

افزودن دیدگاه جدید