کدخبر :294482 پرینت
22 اردیبهشت 1403 - 15:34

ایلان ماسک خبر داد: اختلال در خدمات اینترنت استارلینک به دنبال وقوع طوفان خورشیدی

ایلان ماسک، مالک شرکت اسپیس‌ایکس ضمن هشدار اینکه بزرگ‌ترین طوفان خورشیدی سال‌های اخیر در حال وقوع است، اعلام کرد که تحت تاثیر این طوفان فضایی، خدمات استارلینک با اختلال مواجه شده و متخصصان شرکتش برای حل این مشکلات تلاش می‌کنند.

متن خبر

به گزارش سیتنا، پس از آن‌که زمین، شامگاه جمعه 21 اردیبهشت، برای اولین بار از سال 2003 در معرض طوفان ژئومغناطیسی قرار گرفت، ایلان ماسک، میلیاردر و کارافرین آمریکایی در توییتی هشدار داد این شدیدترین طوفان خورشیدی است که زمین پس از سال‌ها تجربه می‌کند.

ماسک، امروز شنبه 22 اردیبهشت ماه، در شبکه اجتماعی «ایکس» خبر داد که ماهواره‌های شبکه «استارلینک» در حال حاضر تحت فشار شدیدی قرار داشته اما تاکنون مقاوم مانده‌اند.

به گفته ماسک، مالک شرکت اسپیس‌ایکس، خدمات استارلینک با اختلال مواجه شده و متخصصان شرکتش برای حل این مشکلات تلاش می‌کنند.

«اداره ملی اقیانوسی و جوی» آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که این طوفان نتیجه رسیدن سلسله فوران‌های جرمی تاج خورشیدی به زمین است.

این سازمان همچنین هشدار داد که سیستم موقعیت یاب جهانی«جی‌پی‌اس»، شبکه‌های برق، فضاپیماها، سامانه‌های ماهواره‌ای ناوبری و دیگر فناوری‌ها ممکن است تحت تأثیر این طوفان قرار گیرند.

انتظار می‌رود که این طوفان تا پایان روز یکشنبه ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.