کد مطلب: 

6912

ترکسل شکایت خود از ام تی ان را پس گرفت

ترکسل شکایت خود از ام تی ان را پس گرفت

بزرگترین اوپراتور خدمات تلفن همراه ترکیه که علیه شرکت آفریقایی ام تی ان به دلیل مشارکت در تشکیل اپراتور ایرانسل در دادگاهی آمریکایی شکایت کرده بود اعلام کرد از شکایت خود صرف‌نظر کرده است.

به گزارش سیتنا از خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت ترکسل، بزرگترین اوپراتور خدمات تلفن همراه ترکیه با اشاره به تصمیم جدید دادگاه عالی آمریکا از پیگیری دعوای حقوقی چند میلیارد دلاری خود علیه شرکت آفریقایی ام تی ان صرف نظر کرد.

بزرگترین اوپراتور تلفن همراه ترک، سال گذشته یک دعوای حقوقی 4.2 میلیارد دلاری در واشنگتن اقامه کرده و مدعی شده بود که شرکت ام تی ان آفریقای جنوبی برای کسب امتیاز فعالیت در ایران که ابتدا به شرکت ترکسل اعطا شده بود، اقدام به پرداخت رشوه به مقامات آفریقای جنوبی نموده است.

اما دادگاه آمریکایی در اکتبر گذشته به دلیل تصمیم دادگاه عالی این کشور در خصوص «قانون شبه جرم بیگانان» که قانون حقوق بشر آمریکا محسوب می شود صدور رای درباره این پرونده را به تاخیر انداخت. دعوای شرکت ترکسل بر اساس این قانون اقامه شده بود.

در ماه آوریل، دادگاه عالی آمریکا توانایی خواهان های خارجی برای استناد به این قانون 200 ساله را بدون داشتن رابطه ای قوی با آمریکا محدود کرد.

بر اساس این گزارش، روز چهارشنبه، وکلای شرکت ترکسل طی یادداشتی به دادگاه اعلام کردند که با توجه به تصمیم جدید دادگاه عالی آمریکا از این پرونده کنار می کشند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-05-03 07:51

افزودن دیدگاه جدید