کد مطلب: 

6271

ترور بشار اسد؛ جنگ روانی در سایت‎های اینترنتی!

منابع خبری عربی و اسرائیلی با انتشار شایعه ای درباره ترور بشار اسد توسط یکی از محافظان ایرانی اش، جنگ روانی تازه ای را علیه ایران و سوریه براه انداخته اند.

به گزارش سیتنا به نقل از خبرآنلاین، از ساعاتی پیش سایت العرب از ترور بشار اسد توسط یکی از محافظان ایرانی اش! خبر داد و نوشت اسد پس از این حادثه به بیمارستان شامی دمشق منتقل شده است.

این ادعا، بلافاصله توسط برخی از وب سایت های مخالف اسد دامن زده شد و برخی از منابع خبری فارسی مخالف نظام و نه چندان معتبر نیز آن را با آب و تاب بازتاب داده اند.

درهمین حال وب سایت نیویورک دیلی نیوز در گزارشی بر نادرستی این ادعا تاکید کرده و نوشت: گزارش های آنلاین عربی درباره ترور و کشته شدن بشار اسد  بسیار اغراق آمیز به نظر می رسد. رسانه های عربی شنبه شب گزارش دادند که بشار اسد توسط یکی از محافظان ایرانی اش ترور شده و در شرایط نا مساعدی به سر می برد.

این وب سایت آمریکایی در ادامه گزارش خود می افزاید: اما خبرهای تکمیلی و استخبارات بعمل آمده بعدی همگی نشان می دهد که تیراندازی به رئیس جمهوری سوریه دروغ بوده است و او هم اکنون زنده و سرحال است.

از زاویه دید این وب سایت  آمریکایی انتشار چنین اخباری حاکی از هرج و مرجی است که در سوریه پدید آمده و همچنان ادامه دارد.
نیویورک دیلی نیوز حتی انتشار خبر استعفای معاذ الخطیب رهبر مخالفان سوریه را نیز از اخبار حیرت انگیز و جالب روز شنبه دانسته است.

به گزارش سیتنا، یکی دیگر از نشانه ها مبنی بر بی اساس بودن این خبر و یا جنگ روانی بودن آن علیه ایران و سوریه تاکید بر ایرانی بودن ضارب بشار اسد در این خبر بی اساس است درحالیکه اندک آشنایی با سیستم امنیتی و حفاظتی حزب بعث برای تشخیص نادرست بودن این ادعا کافی است.

در سیستم بسیار پیچیده حفاظتی، امنیتی و حراست فیزیکی حزب بعث آن هم برای افراد رده بالای حزب مانند رهبر آن و یا شخص رئیس جمهور ، صرفا از وفادار ترین افراد حزب بعث و درباره شخص اسد از وفادارترین علوی های سوری استفاده می شود و آنها در این زمینه کوچکترین میدانی به افراد دیگر از تابعیت های ایرانی یا لبنانی نمی دهند و از بیان این موضوع نیز ابایی ندارند.  
با این حساب حتی اگر خبر ترور بشار اسد کمترین محلی از اعراب داشته باشد، ایرانی بودن ضارب او یک دروغ مضحک است که به نظر می رسد از روی تعمد و با اهدافی خاص از سوی رسانه های عربی و اسرائیلی روی آن تاکید شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-03-25 05:56

افزودن دیدگاه جدید