کد مطلب: 

6122

سامانه ثبت تغییر نشانی رونمایی شد

سامانه ثبت تغییر نشانی (کدپستی) کارت ملی در مراسم افتتاح همایش ملی جمعیت، تعالی و راهبردها با حضور رییس سازمان ثبت احوال کشور رونمایی شد.

 
به گزارش ایسنا، همایش ملی «جمعیت، تعالی و راهبردها» با حضور اندیشمندان، صاحبنظران، مسئولین و مقامات عالی نظام و مشارکت دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه تهران و سایر ارگان‌ها و مجامع تخصصی به مدت دو روز در تالار بزرگ کشور در حال برگزاری است و در این همایش " سامانه ثبت تغییر نشانی " رونمایی شد.
 
بر اساس این گزارش؛ دارندگان کارت های ملی می توانند در صورت تغییر محل زندگی خود آدرس جدید را از طریق این سامانه به سازمان ثبت احوال اعلام کنند.
 
گفتنی است؛ در حال حاضر حدود 100 دستگاه اجرایی از جمله نیروی انتظامی، بانک ها و دادسراها به این سامانه متصل شده اند و می توانند این سازمانها از طریق شماره سریال پشت کارت های ملی افراد، آدرس محل زندگی آنها را با کد پستی درج شده روی کارت مطابقت دهند تا صحت آن مشخص شود.
 
افراد با مراجعه به این سامانه می توانند ابتدا شماره ملی خود سپس شماره سریال پشت کارت ملی، کد پستی پشت کارت ملی 0) فقط 5 رقم سمت راست، کد پستی 10 رقمی جدید و تاریخ آغاز اقامت خود در محل فعلی را علاوه بر شماره تلفن ثابت قید کرده و آدرس محل سکونت جدید را وارد سیستم کنند و در نهایت با فشردن کلید تأیید نشانی جدید محل سکونت به ثبت می رسد.
 
تغییر نشانی کارت ملی با مراجعه به سایت اینترنتی ثبت احوال به نشانی http://www.sabteahval.ir در قسمت "خدمات کارت شناسایی ملی" امکان پذیر است.
 
شایان ذکر است؛ این همایش در 5 محور شامل: «مروری بر فرصت‌ها و چالش‌های جمعیتی ایران و آینده‌نگری آن»، «جابجایی‌ها و توزیع فضایی جمعیت»، «کیفیت و سلامت جمعیت»، «جمعیت، خانواده و الگوی سبک زندگی» و «راهبردهای و سیاست‌های جمعیتی» و به مدت دور روز در حال برگزاری است و در پایان این همایش، میزگردی با موضوع «چشم انداز جمعیت ایران، ظرفیت‌ها و مطلوبیت‌ها» برگزار خواهد شد.

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-03-13 09:50

افزودن دیدگاه جدید