کد مطلب: 

5869

پشت پرده قطع گفت‎وگوی زنده احمدی نژاد؛ خانم خبرنگاری که سانسور شد!

پشت پرده قطع گفت‎وگوی زنده احمدی نژاد؛ خانم خبرنگاری که سانسور شد!

گفت و گوی مستقیم تلویزیونی محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهور ، در شنبه شب حاوی اتفاقی بی نظیر و البته نه چندان عجیب بود.

به گزارش سیتنا به نقل از عصرایران، پیش از این ، گفت و گوهای تلویزیونی احمدی نژاد ، عمدتاً تک مجری بود و در اغلب موارد نیز مرتضی حیدری اجرای برنامه را بر عهده می گرفت.
به گزارش عصرایران ، اما دیشب ، برای نخستین بار در چنین برنامه هایی ، از تعدادی از خبرنگاران نیز دعوت شد تا در این برنامه زنده حاضر شوند و سوالات خود را از رئیس جمهور بپرسند.

بخش اول این برنامه ، همانند گفت و گوهای قبلی ، به سوال و جواب دو نفره حیدری-احمدی نژاد گذشت و نوبت به خبرنگاران رسید.

در اینجا ، احمدی نژاد رو به خبرنگاران کرد و به آنها گفت که فقط درباره عیدانه و هدفمندی بپرسند و وارد مقولات دیگر نشوند.

سپس به طور ناگهانی ، برنامه قطع و آگهی بازرگانی پخش شد و بعد از آن هم ، سریال صدراعظم بر روی آنتن رفت و ساعتی بعد ، دوباره جلسه پرسش و پاسخ احمدی نژاد و خبرنگاران پخش شد.

اما این بخش از برنامه ، با بخش قبل از سریال ، یک تفاوت عمده داشت: بخش اول ، که حیدری می پرسید و احمدی نژاد جواب می داد ، "پخش مستقیم" بود ولی بخش دوم ، یعنی سوال و جواب خبرنگاران ، نه تنها پخش مستقیم نبود ، بلکه سانسور هم شده بود.

در واقع ، صدا و سیما و ریاست جمهوری ، در فاصله ای که سریال پخش می شد ، بخش سوال و جواب خبرنگاران را ضبط کرده و بعد از سانسور ، آن را بر روی آنتن فرستادند تا مردم گمان ببرند که شاهد پخش زنده هستند!

گفت و گوی احمدی نژاد با رسانه هادر این فاصله ، پرسش های کلیشه ای ، بی اثر و هماهنگ شده پرسیده شد و تنها پرسش چالشی نیز که از سوی خبرنگار خبرگزاری مهر مطرح شد ، به طور کامل حذف و سانسور شد!

خبرنگار مهر ، برخلاف خبرنگارانی که سوالاتی مانند راه حل گرانی چیست؟ بودجه فرهنگ چه می شود؟ با روسای قوا چه توافقاتی برای حل مشکلات تورم کردید و ...مطرح کردند ، از رئیس جمهور درباره فساد مالی در دولت او ، خط قرمز شمردن کابینه و اطرافیان ، همه چیز را به گردن تحریم ها انداختن در حالی که قبلا همین ها "کاغذپاره" خوانده می شدند ، عدم تحقق وعده اشتغالزایی 3 میلیون نفری و ... پرسید و خواستار پاسخ شفاف احمدی نژاد شد.

احمدی نژاد در پاسخ ، او را متهم به بیانیه خوانی علیه دولت کرده و گفت:ماجرای سه هزار میلیارد هم چه ربطی به دولت دارد؟ در زمان دولت ما پنج جنگ هم اتفاق افتاد چه ربطی به ما دارد؟! و سپس به توضیحاتی در خصوص عملکرد موفقیت آمیز دولتش و تکرار این که دولتش پاک ترین بوده است ، پرداخت.

با این حال ، صدا و سیما ، که این بار با ژست آزاداندیشانه گفت و گوی زنده همه خبرنگاران به میدان آمده بود ، در شرایطی که سریال صدراعظم (امیرکبیر) در حال پخش بود ، این خبرنگار ، سوال او و جواب غیرمکفی رئیس جمهور را کلاً سانسور کرد تا احمدی نژاد با لبخند همیشگی اش از روی آنتن برود و مرتضی حیدری هم بتواند ، شبی بسیار آرام برای همه بینندگان آرزو کند!

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-02-24 06:23

افزودن دیدگاه جدید