کد مطلب: 

5795

نظر آیت الله العظمی روحانی درباره‎ی‎ استفاده از خدمات رایتل

نظر آیت الله العظمی روحانی درباره‎ی‎ استفاده از خدمات رایتل

در پی راه اندازی نسل سوم اپراتور تلفن همراه (رایتل) و بحث های مطرح شده پیرامون آن، حضرت آیت الله العظمی سید محمد صادق روحانی در پاسخ به استفتائی نظر خود را در رابطه با استفاده از امکانات این تکنولوژی اعلام کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر این مرجع تقلید، متن استفتاء و پاسخ حضرت آیت الله روحانی  را در ادامه می خوانید:

 

خدمت حضرت آیت الله العظمی روحانی (حفظه الله)

با سلام و عرض ارادت، به اطلاع حضرتعالی می رساند که اخیرا اپراتور جدید تلفن همراه به نام رایتل فعالیت خود را آغاز نموده است. این اپراتور علاوه بر ارتباط صوتی، امکان ایجاد ارتباط تصویری را بین طرفین مکالمه فراهم می سازد. همچنین به واسطه این اپراتور، مشترکین می توانند انواع تصاویر و فیلم ها را برای همدیگر ارسال کنند. با ذکر این خصوصیات خواهشمند است بفرمائید که راه اندازی و استفاده مردم از این امکانات اشکال دارد یا خیر؟

 

پاسخ آیت الله العظمی روحانی (مدظله العالی):

بسمه جلت اسمائه؛ استفاده از تلفن همراه با امکانات فوق الذکر بلا اشکال است و این قبیل امکانات را که نوشته اید از طریق اینترنت نیز در دسترس عموم مردم می باشد و موجب حرمت نمی شود، البته مردم در استفاده از این امکانات باید حدود شرعی را رعایت نموده و مخصوصا خانم ها به حفظ حجاب و مساله محرم و نامحرم مقید باشند، همچنین لازم است شرکت ارائه دهنده امکانات تلفن همراه برای دفع مفاسد احتمالی مقرراتی را وضع نموده و نظارت بیشتری را اعمال نماید.

 

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-02-18 18:31

افزودن دیدگاه جدید