کد مطلب: 

5558

نوباوه: مخاطب خدمات تصویری رایتل ایرانی‎ها نیستند

نوباوه: مخاطب خدمات تصویری رایتل ایرانی‎ها نیستند

یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس نهم معتقد است: «مخاطب خدمات ارتباط تصویری که از سوی یکی از اپراتورهای تلفن همراه ارائه می شود، ایرانی ها نیستند».
 
به گزارش سیتنا، "بیژن نوباوه" عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‎وگوی اخیرش با یکی از رسانه‎های داخلی به دغدغه‎های کمیسیون متبوعش درباره ارتباط تصویری در رایتل اشاره داشته که صرفا جهت اطلاع بازانتشار می‎یابد. 

 

نوباوه با اشاره به دغدغه کمیسیون متبوعش درباره ارتباط تصویری در یکی از اپراتورهای تلفن همراه به chn می‎گوید: بحث های زیادی درباره رایتل در کمیسیون فرهنگی انجام شده است و بسیاری از اعضای کمیسیون با این نوع ارتباط مخالف هستند.
 
او با اشاره به بررسی فن آوری های جدید در جلسات کمیسیون فرهنگی، تصریح می کند: مخالفت ها درباره فن آوری هایی مثل رایتل یا وایمکس به این دلیل است که مخاطب این نوع فن آوری ها ما نیستیم. چون نیاز شناسی و نیاز سنجی در کشور درباره آنها انجام نشده است.
 
نوباوه تاکید دارد که «درباره رایتل هیچ نیاز سنجی نشده است» و می گوید: پیش از درباره ارتباط تصویری در اپراتور رایتل به وزیر ارتباطات تذکر داده شده بود. من در جلسه ای که بسیاری از مسئولان حضور داشتند درباره این موضوع تذکر دادم و خواستم که مسئولان بگویند که چه نیازی به این نوع ارتباط در کشور وجود دارد؟
 
این عضو کمیسیون فرهنگی معتقد است که وزارت ارتباطات می تواند «پوشش بهتر و منطقی تری» به سایر شبکه های ارتباطی داخل ایران بدهد و می گوید: موضوع مهم این است که مسئولان رایتل هنوز نتوانسته اند نیاز کاربران داخل ایران به مکالمه تصویری را تعریف کنند و بگویند که چه نیازی به این نوع ارتباط در کشور وجود دارد.
 
مشکلات اخلاقی و امنیتی از جمله معضلاتی هستند که نوباوه به آنها اشاره می کند و می گوید: ارتباط تصویری مشکلات اخلاقی و امنیتی را به دنبال خواهد داشت. در حال حاضر بلوتوث و دوربین های عکاسی و فیلم برداری در موبایل ها مشکلات زیادی به وجود آورده اند. هنوز این موضوع را کسی توجیه نکرده و تقریباً همه اعضای کمیسیون فرهنگی نسبت به این موضوع حساست منفی نشان داده اند.
 
او در پاسخ به این سوال که «آیا کشورهای دیگری که از این فن آوری استفاده می کنند، با مشکلات اخلاقی و امنیتی مواجه شده اند؟»، می گوید:  این فن آوری در هیچ جای دنیا استفاده نمی شود. جهت اطلاع به شما بگویم که فن آوری رایتل و وایمکس را برخی کشورهایی که ساخته اند، اما هنوز خودشان استفاده نمی کنند. به هر حال ما مخالفت این موضوع هستیم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-02-02 20:46

افزودن دیدگاه جدید