کد مطلب: 

5470
کلاهبرداری از جوانان جویای کار در فضای وب
کلاهبرداری از جوانان جویای کار در فضای وب

مأموران پلیس فتا استان خراسان‌شمالی موفق شدند متصدی کافی‌نتی را که از طریق اخذ وجوه غیرمعمول از جوانان جویای کار در فضای مجازی کلاهبرداری می کرد را دستگیر نمایند.

به گزارش سیتنا، رییس پلیس فتا استان خراسان‌شمالی در این رابطه افزود: در راستای رصدهای صورت پذیرفته در فضای مجازی، خبر واصله حاکی از این بود که فردی با راه‌اندازی وب‌سایتی در فضای مجازی اقدام به دعوت در غالب کاریابی و تبلیغات از جوانان می‌نماید.

وی ادامه داد: فرد از این طریق اقدام به دریافت مبلغی بابت ثبت نام اولیه و دریافت سفته از مشتریان می‌نمود، لذا برابر تحقیقات صورت پذیرفته، مشخص شد شخصی با استقرار در یکی از کافی‌نت‎های شهرستان بجنورد به صورت مخفیانه و مشکوک اقدام به ثبت نام مشتریان خود می‌نمود که موجب ظن این پلیس درخصوص کلاهبرداری شده بود.

وی تصریح کرد: با بدست آمدن سرنخ بلافاصله مراتب در دستور کار این پلیس قرار گرفت و در این راستا تیم تحقیقاتی پلیس فتای استان خراسان‌شمالی با هماهنگی مقام قضایی تحقیقات لازم در خصوص شناسایی متهم یا متهمان را آغاز کرده که در نهایت پس از انجام یکسری اقدامات فنی، متهم که مسئول یکی ازکافی‌نت‌های شهرستان بوده را دستگیر کردند.

رییس پلیس فتا خراسان‌شمالی در ادامه اظهار داشت: در بازجویی از متهم، فعالیت شرکت مذکور در این استان غیر‌قانونی اعلام و از فعالیت متصدی قید شده نیز با دستور قضایی جلوگیری به‌ عمل آمد و پرونده به همراه مستندات مربوطه و متهم دستگیر شده پس ازتکمیل وجمع بندی تحویل مراجع قضایی شد.

 

پلیس فتا به همه کاربران فضای مجازی توصیه کرد که  که قبل از هرگونه اقدام و فعالیت درخصوص تبلیغات، فروش و سایر موارد هماهنگی لازم را از مراجع ذی‌ربط اخذ نموده و سپس با رعایت کلیه قوانین در فضای مجازی اقدام به فعالیت نمایند و عموم افراد باید آگاه باشند تا به افراد سودجو به بهانه ثبت نام و عضو شدن به هر وب‌سایتی اعتماد نکنند و قبل از تقبّل کردن هر گونه هزینه‌ای در این خصوص از صحت عمل وب‌سایت‌ها و یا جعلی بودن آن اطلاعات کامل را کسب نمایند.

رییس پلیس فتا خراسان‌شمالی در پایان هشدار داد: متخلفان و مجرمان آگاه باشند و بدانند که پلیس فتا رسما" به صورت محسوس و نامحسوس در فضای مجازی و حقیقی حضوری فعال و گسترده دارد و جهت شناسایی و برخورد جدی با متخلفان و مجرمان این عرصه تا حصول نتیجه و دستگیری آنها و سپردنشان به دست قانون از هیچ کوشش و تلاشی جهت احقاق حقوق شهروندان دریغ نخواهد کرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-27 19:02

افزودن دیدگاه جدید