کد مطلب: 

5427

غیرقانونی شدن باز کردن قفل گوشی‎ها از شنبه!

غیرقانونی شدن باز کردن قفل گوشی‎ها از شنبه!

در ایالات متحده امریکا، از روز شنبه کاربران گوشی های هوشمند دیگر قادر به استفاده از تلفن همراه خود برای دسترسی به شبکه های مختلف اینترنتی نخواهند بود.

به گزارش سیتنا به نقل از قدس آنلاین، قانون جدید ایالات متحده آمریکا مبنی بر غیرقانونی شدن باز کردن قفل گوشی ها که به معنای حدف ویژگی امنیتی گوشی های هوشمند برای استفاده از شبکه های مختلف اینترنتی می شود، از روز شنبه 26 ژانویه 2013 به اجرا در می آید.

لازم به توضیح است؛ هنگامی که قفل گوشی ها را توسط نرم افزارها باز می کنند، گوشی می تواند بر روی شبکه ای با بیش از یک حامل کار کند، این موضوع برای کسانی که به سفرهای بین المللی می روند بسیار مفید است زیرا به آن ها اجازه می دهد تا با تلفن همراه خود بر روی شبکه های مختلف کار کنند.

اعضای لیبرال کنگره ایالات متحده امریکا پس از تصویب قانون سخت و ضد هک، به نام "قانون کپی رایت هزاره دیجیتال"، در اکتبر 2012 قانون ممنوعیت باز کردن قفل گوشی های تلفن همراه را تصویب کردند و تنها 90 روز به خریداران و فروشندگان گوشی های هوشمند برای اجرای این قانون فرصت دادند. این قانون مورد انتقاد گروه ذی نفوذ قرار گرفت.

در حال حاضرقیمت قفل شکن آیفون 5 از 649 دلار آغاز می شود و گوگل نیز قفل شکن Nexus 4 را با قیمت 300 دلار به فروش می رساند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-25 20:04

افزودن دیدگاه جدید