کدخبر :5384 پرینت
04 بهمن 1391 - 14:03

به استناد یک نظرسنجی؛ «ایران کارتون» بهترین سایت کاریکاتور دنیا

متن خبر

طی یک نظرسنجی که از سوی سایت "کارتون نت ورک سنتر" برگزار شد، وبسایت ایران کارتون به عنوان بهترین سایت کاریکاتور دنیا معرفی شده است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، مسعود شجاعی طباطبایی، رییس خانه کاریکاتور ایران گفت: وب‎سایت ایران کارتون برای سومین بار به عنوان بهترین سایت دنیا در حوزه کاریکاتور انتخاب شده است.

 

وی افزود: سایت "کارتون نت ورک سنتر" در سال 2012 در یک نظر سنجی که از کاریکاتوریست‌های دنیا انجام داد، ایران کارتون را به عنوان بهترین سایت معرفی کرد. سایت "سیریا کارتون" نیز، در فاصله سال های 2007 و 2009 ، دوبار نظرسنجی انجام داده است، که در هر دو نظرسنجی،‌ سایت ایران کارتون رتبه نخست را از آن خود کرده بود.

 

رییس خانه کاریکاتور گفت: وبسایت ایران کارتون به طور متوسط روزانه حدود 35 هزار مخاطب دارد و در هر لحظه حدود 150 تا 250 نفر به صورت آنلاین از خدمات سایت بهره می‌برند.

 

وی دلایل علاقه‌مندی هنرمندان کاریکاتوریست را به روز بودن سایت عنوان کرد و گفت: این سایت روزانه 2 یا 3 مرتبه به روز می‌شود و هر روز کارتون جدیدی بر روی سایت بارگذاری می‌شود.

 

این کاریکاتوریست در ادامه گفت: بیش از صد سایت مرجع تخصصی کاریکاتور در دنیا وجود دارد. به روز بودن سایت ایران کارتون و ارائه آخرین اطلاعات و اخبار، معرفی هنرمندان مطرح داخلی و خارجی، اعلام مسابقات مطرح جهانی در زمینه کاریکاتور و نمایش کتاب بهترین کاریکاتوریست ها به دو زبان فارسی و انگلیسی از جمله ویژگی‌های این سایت است.

 

خانه کاریکاتور با هدف شناسایی، مهارت آموزی و سازماندهی کاریکاتور و (پویانمایی) درایران و پشتیبانی و حمایت از کاریکاتوریست‌ها و علاقه‌مندان کاریکاتور و معرفی آثار آن‌ها در ایران و جهان فعالیت خود را در سال 1375 آغاز کرد و به سرعت تبدیل به مرکز اصلی کاریکاتور ایران شده است.

 

باز جمله فعالیت‌های خانه کاریکاتور برگزاری کلاس‌های آموزش کاریکاتور و نمایشگاه‌های کاریکاتور، گردآوری‌، حفظ و نمایش آثار جهانی کاریکاتور و انجام پروژه‌های لازم در زمینه کاریکاتور، برگزاری دوره‌های تخصصی آموزشی در تمامی مقاطع سنی (کودک و نوجوان و بزرگسالان‌)، برپایی جلسه‌ها و همایش‌ها و سخنرانی‌های مرتبط با موضوع چاپ و نشر آثار کاریکاتور اعم از مجله‌، کتاب‌، کارت و ... برگزاری مسابقات کاریکاتور در سطوح مختلف کشوری و جهانی و معرفی هنرمندان کاریکاتوریستی که به نحوی در مسابقه‌های بین‌المللی مقام کسب می‌کنند و همچنین ارائه اطلاعات وگزارش‌هایی از فعالیت‌های خانه کاریکاتور است. این مرکز همچنین دبیرخانه دائمی نمایشگاه دوسالانه کاریکاتور تهران است.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.