کد مطلب: 

5346

توضیحات "رایتل" درباره رعایت محرم و نامحرم در تماس‎های تصویری

توضیحات "رایتل" درباره رعایت محرم و نامحرم در تماس‎های تصویری

پس از طرح نگرانیهایی در مورد عدم رعایت شئونات اسلامی در مکالمات تصویری اپراتور جدید تلفن همراه (رایتل) و بحث رعایت محرم و نامحرم روابط عمومی این اپراتور به ارائه توضیحاتی در این باره پرداخته و خاطرنشان کرده است: رعایت مسائل فرهنگی از ابتدا دغدغه خود این اپراتور هم بوده است.

 

به گزارش سیتنا، شاهین آرپناهی - مدیر کل برند و ارتباطات رایتل - در گفت‌وگو ایسنا، اظهار کرد:‌ دغدغه‌ای که دوستان در مجلس درباره آن صحبت کرده‌اند، دغدغه‌ای است که می‌توان آن را در ارتباط با هر فن‌آوری جدیدی که وارد بازار می‌شود احساس کرد.

 

وی ادامه داد: بحث استفاده صحیح از 3G نیز به همین شکل است و در این میان باید به این نکته هم توجه داشت که ارتباط تصویری در رایتل برای اولین بار ارائه نشده و پیش از این از طریق اینترنت هم امکان ارتباط تصویری وجود داشته است.

 

آرپناهی در عین حال اظهار کرد:‌ اینترنت پرسرعت هم چیزی نیست که از طریق 3G وارد کشور شده باشد و این تکنولوژی تنها تسهیل کننده کار است.

 

وی در ادامه افزود: منطقی به نظر نمی‌رسد که فردی در برابر خود تکنولوژی‌های جدید موضع‌گیری داشته باشد و برداشت ما هم از صحبت های منتشر شده مطلقا چنین نیست اما به هر حال افراد ممکن است برداشت‌های متفاوت و گاه دغدغه‌هایی در نحوه به‌کارگیری و استفاده صحیح از این فن‌آوری‌ها داشته باشند.

 

مدیر کل برند رایتل همچنین عنوان کرد: در ارتباط با فن‌آوری‌های نوین همواره می‌توان دو نوع برخورد به کار گرفت که یکی از این برخوردها برخورد سلبی است و آن که بگوییم به دلیل آن‌که ممکن است از این موارد استفاده نادرستی صورت بگیرد، دسترسی به آن‌ها را محدود کنیم.

 

وی ادامه داد: اما می‌توان برای استفاده از تمامی تکنولوژی‌ها بحث فرهنگ‌سازی را نیز پیش گرفت.

 

وی با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری یادآور شد: همان طور که ایشان هم اشاره کردند می‌توان پیوست فرهنگی را مورد توجه قرار داد و ما نیز به همین سمت حرکت می‌کنیم.

 

آرپناهی در عین حال گفت: ما در رایتل سعی کرده‌ایم که به سهم خود در تبیین پیوست فرهنگی تلاش کرده باشیم و از اول موضوعات فرهنگی یکی از دغدغه‌های مهم خود ما هم بود و به همین دلیل سعی کردیم همواره در این زمینه اطلاع‌رسانی کنیم و اکنون حتی تبلیغات ما هم به مباحث فرهنگی و اخلاقی توجه ویژه‌ای داشته است.

 

مدیرکل برند رایتل ادامه داد: یکی از برداشت‌هایی که می‌تواند صورت بگیرد آن است که ما همزمان با توسعه شبکه فرهنگ‌سازی را نیز در دستور کار قرار بدهیم تا بدین واسطه دسترسی مردم همراه با آموزش‌های بیش‌تر باشد که این مساله از دو سال پیش از دغدغه‌های اصلی ما در رایتل بوده است.

 

وی همچنین یادآور شد: امیدواریم به جای برخوردهای سلبی برخوردهای فرهنگی مورد توجه قرار بگیرند اما با این وجود اشاره به چند نکته درباره امکانات و خدمات رایتل نیز ضروری است.

 

مدیرکل ارتباطات رایتل ادامه داد: نکته مهمی که باید درباره رایتل مورد توجه قرار داد آن‌که فعالیت‌های این اپراتور تنها به تماس‌های تصویری محدود نمی‌شود و ما از سرویس‌های تماس‌های صوتی، پیامک، پیامک تصویری، بسته دیتا و اینترنت پرسرعت نیز برخورداریم.

 

آرپناهی ادامه داد: اما درباره تماس‌های تصویری رایتل هم لازم است که چند شرط برآورده شود.

 

وی از دسترسی هر دو طرف مکالمه به خطوط رایتل و دسترسی به گوشی‌هایی که بتوانند سرویس مکالمه تصویری مبتنی بر شبکه را پشتیبانی کنند به عنوان برخی از شروط لازم برای برقراری این ارتباط نام برد و افزود:‌ علاوه بر این موارد تازه خود مشترک می‌تواند تماس را به شکل تصویری برقرار نکرده و به شکل صوتی پاسخگو باشد. به عبارت دیگر این خود مشترک است که امکان مکالمه تصویری را برای فرد طرف مقابل ایجاد می‌کند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: به هر حال هیچ الزامی نیست که افراد حتما تمامی تماس‌های تصویری خود را پاسخ دهند و این مساله و مواردی از این دست نکاتی هستند که می‌توان آن‌ها را با آموزش‌های درست و فرهنگ‌سازی برطرف کرد و ما نیز امیدواریم آن‌ها که دغدغه فرهنگی دارند، به دلیل نداشتن این اطلاعات خود و دیگران را از تکنولوژی‌های جدید و روز دنیا بی‌نصیب نکنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-21 16:10

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
داداش ما همین الانم داریم میخندیم.دنیا درحال پیشرفته و استفاده از نسل چهارم اونوقت ما هنوز ...
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
چه دغدغه های فرهنگی داریم
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
بیچاره جوابی که به فکر همه انسان های سالم میرسه رو با ادب و احترام داده بلکه از گزند یک عده نادان در پناه باشه.
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
برین بابا اصلاً کسی دیگه نمی خردش فک کنم با این چیزی که گفتین .
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
اصا اگه چیزی نشون بده.ما که داریم تحالا موفق نشدیم تماس تصویری برقرار کنیم.مردی نظرمو بذار
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر هان
فعلا نیومده خیلی ها دارند میمیرند ، این دغدغه های محرم و نامحرم رو همراه اولی ها و ایرانسلی ها دارند چون میدونند با اومدن رایتل و گسترش اون باید دکه های سر گردنه هاشون رو جمع کنند ، رایتل تهدیدی برای همراه اول و ایرانسل است که تلاش دارند جلوی اون رو بگیرند چون ورشکست میشند ، فقط رایتل ، کاش نسل چهارم رو میاوردند ولی اینم غنیمته اگه بذارند مجلسی هایی که از همراه اول و ایرانسل ساپورد شدند تا جلوی رایتل رو بگیرند ،
ارسال شده توسط هان در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناسزاده
مي‌دوني طرح اين موضوع چيه؟ مثل افكار آدم‌هاي 100 سال پيش مي‌مونه كه مي‌گفتند دختر نبايد سواد داشته باشه، مي‌پرسيدند چرا مي‌گفتند اگر سواد داشته باشه براي يك پسري ممكنه نامه بنويسه، الان كه مي‌خوني خيلي خندت گرفته نه؟ ديگران هم نه 100 سال ديگه بلكه 10 ساله ديگه به متني كه بهش پرداختيد مي خندند.
ارسال شده توسط ناشناسزاده در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
راه حل بنده برای حل این مشکل! کسی که دوست نداره نامحرم ببیندش یا اینکه تلفنش زنگ زد با رعایت حجاب جواب می ده یا گوشی بدون دوربین می خره یا هم اینکه روی لنز دوربینش چسب می چسبونه.همین! بقیه هم به خوبی و خوشی از این سرویس استفاده می کنند. خواهش می کنم این نظر را در سایت منتشر کنید بلکه ما هم گامی هر چند کوچک در اعتلای فرهنگ برداشته باشیم. با سپاس
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید