کد مطلب: 

5271
روش برخورد با مزاحمان تلفنی چگونه باشد؟ مجازات مزاحمان تلفنی چیست؟
روش برخورد با مزاحمان تلفنی چگونه باشد؟ مجازات مزاحمان تلفنی چیست؟

صاحب امتیاز هر خط تلفن، از نظر قانون مسوول سوء استفاده های احتمالی از تلفن است و آگاهی نداشتن او از بهره برداری افراد دیگر از خط تلفن برای ایجاد مزاحمت، مسوولیت او را نفی نخواهد کرد.

 

به گزارش سیتنا "citna.ir"، بهترین روش برخورد با مزاحمت تلفنی آن است که با مزاحم گفت و گو و پرخاش نکنید، فقط گوشی را روی تلفن بگذارید و ارتباط را قطع کنید. از آنجایی که تشخیص مزاحمت با شرکت مخابرات است، لذا مشاهده شماره مخاطب در نمایشگر تلفن به معنی کشف مزاحمت تلقی نمی شود.

 

در صورت وجود مزاحمت تلفنی به هیچ وجه با آن شماره تماس نگیرید و ضمن مراجعه به مرکز مخابراتی محل خود با ارایه آخرین قبض پرداختی تلفن یا کارت شناسایی معتبر، درخواست کشف مزاحمت کنید.

 

مجازات های مزاحمت تلفنی

به گزارش سیتنا، صاحب امتیاز هر خط تلفن، از نظر قانون مسوول سوء استفاده های احتمالی از تلفن است، بنابراین توصیه جدی شرکت مخابرات استان تهران به همه مشترکان محترم تلفن ثابت، این است که به افراد ناآشنا و غیرمعتمد اجازه بهره برداری از تلفن خود را ندهند و علاوه بر این به اعضای خانواده و به ویژه کودکان و نوجوانان، شیوه استفاده درست از این امکان ارتباطی را آموزش دهند.

 

در قانون مجازاتها برای افرادی که مزاحمت تلفنی برای مشترکان دیگر ایجاد می کنند، مواردی پیش بینی شده که به شرح زیر است:

1 . بر اساس قانون اصلاح تبصره دو ماده 14 قانون تأسیس شرکت مخابرات ایران، هر کس وسیله مخابراتی در اختیار خود را وسیله مزاحمت دیگری قرار دهد، یا به عمد و سوء نیت ارتباط دیگری را مختل کند، برای بار اول پس از کشف، ارتباط تلفنی او به مدت یک هفته همراه با اخطار کتبی قطع و تجدید ارتباط مستلزم پرداخت هزینه های مربوط خواهد بود. برای بار دوم پس از کشف، ارتباط تلفنی او به مدت سه ماه همراه با اخطار کتبی قطع و تجدید ارتباط مستلزم سپردن تعهد از سوی مشترک و پرداخت هزینه های مربوط خواهد بود و برای بار سوم شرکت ارتباط تلفنی وی را به طور دایم قطع و اقدام به جمع آوری منصوبات تلفن نموده و ودیعه مربوط به مشترک را پس از تسویه حساب مسترد خواهد کرد.

 

2 . طبق ماده 641 قانون مجازات اسلامی هر گاه کسی به وسیله تلفن یا دستگاه های مخابراتی دیگر برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند، بنا به رأی مراجع قضایی علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات، مرتکب، به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-16 07:31

افزودن دیدگاه جدید