کد مطلب: 

5191

اعلام آمادگی پلیس فتا برای راه‎اندازی پلیس سایبری در سایر کشورها

اعلام آمادگی پلیس فتا برای راه‎اندازی پلیس سایبری در سایر کشورها
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی در دیدار با تعدادی از نمایندگان پلیس سازمان اینترپل از اعلام آمادگی پلیس سایبری ایران با سازمان جهانی اینترپل در راه اندازی پلیس سایبری در دیگر کشورها خبر داد.
 

به گزارش سیتنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، صبح روز گذشته تعدادی از نمایندگان پلیس سازمان اینترپل با سردار " هادیانفر" رییس پلیس فتا ناجا و جمعی از متخصصان این پلیس دیدار و گفتگو کردند.

 

در این جلسه،" میشل لوبوتن" معاون اجرایی سرویس های پلیس سازمان اینترپل، "دیل شیهان" معاون آموزش و ظرفیت سازی و ”عبدالعزیز عبیداله“ معاون بخش خاورمیانه و شمال آفریقا به عنوان نمایندگان این سازمان حضور داشتند.
 
در این دیدار، سردار ”هادیانفر“ رییس پلیس فتا ناجا ضمن معرفی فعالیت های این پلیس، اظهار داشت : قدرت پلیس سایبری ایران در کشف جرایم 67 درصد می باشد، در حالیکه این رقم در موفق ترین کشورهای دنیا بین 21 تا 25 درصد است.
 
وی با اشاره به اینکه 80 درصد کارکنان پلیس فتا ناجا، مهندسان متخصص در زمینه فضای سایبر می باشند، ادامه داد: تا کنون 10 استان در کشور مجهز به آزمایشگاه شناسایی ادله دیجیتالی جرم شده اند و تا پایان سال جاری نیز این آزمایشگاه در مابقی استان ها راه اندازی می شود.
رییس پلیس فتای ناجا همچنین به تشکیل دانشکده تخصصی فتا در دانشگاه علوم انتظامی اشاره کرد و از اعلام آمادگی پلیس سایبری ایران با سازمان جهانی اینترپل در راه اندازی پلیس سایبری در دیگر کشورها خبر داد .
 
پلیس سایبری ایران در رتبه نخست پلیس های موفق جهان قرار دارد
به گزارش سیتنا، در ادامه این دیدار، ”میشل لوبوتن“ معاون اجرایی سرویس های پلیس سازمان اینترپل با بیان اینکه هدف از این سفر مذاکره، گفت وگو و ارتقای همکاری ها میان پلیس اینترپل و ایران است، گفت: استفاده از بستر پلیس بین المللی برای افزایش همکاری های منطقه ای، یکی دیگر از اهداف این سفر است.
 
وی تصریح کرد: پلیس سایبری ایران با وجود نوپا بودن در رتبه نخست پلیس های موفق جهان قرار دارد‏؛ این در حالی است که قدرت کشف پلیس سایبری ایران دو برابر آمریکاست.
 
پخش انمیشن های پلیس سایبری ایران در سایت جهانی سازمان پلیس اینترپل
میشل لوبوتن در خاتمه از حضور کارشناسان فنی پلیس سایبری ایران در مرکز IDCC بسیار خرسند شد و خواستار ملاقات های بعدی پلیس فتا ایران در راستای تبادل اطلاعات برای ایجاد فضای سایبری امن تر،در سراسر دنیا شد.
 
در حاشیه این نشست، تعدادی از انیمیشن های ساخت پلیس فتا ناجا در خصوص جرایم فضای سایبری برای نمایندگان پلیس سازمان اینترپل پخش شد و آنها خواستار قرار دادن انیمیشن های مزبور در سایت جهانی این سازمان شدند.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-10 10:13

افزودن دیدگاه جدید