کد مطلب: 

5140

اپل عامل افزایش جرایم شهر نیویورک!

اپل عامل افزایش جرایم شهر نیویورک!

خودتان قضاوت کنید: آیفون و آیپد در عین گران بودن، کم حجم و سبک هستند و دزدیدنشان هم راحت‌تر. سارقان هم زیاد حوصله دردسر ندارند و آیفون بهترین گزینه برای دزدیدن است!

به گزارش سیتنا، درشرایطی که نرخ جرایم در شهر نیویورک امسال افزایش یافته، شهردار نیویورک به صورت عمومی اظهار داشته است که علت افزایش نرخ جرایم در این شهر محصور نگاه داشتن تقاضاهای عمومی برای آیفون جدید اپل است.

میانگین افزایش جرایم بزرگ ۳۴۸۴ مورد بود.

افزایش دزدی محصولات اپل ۳۸۹۰ مورد بود و به نظر می‌رسد که این ارقام نشان دهنده این است که شرکت اپل را می‌توان عامل این افزایش نرخ جرایم قلمداد کرد و براساس دیدگاه شهردار نیویورک اگر این شرکت در سال ۲۰۰۷ ظاهر نمی‌شد، درحال حاضر این شهر از امنیت بیشتری برخوردار بود.

این نخستین باری نیست که یکی از مقامات نیویورک افزایش جرایم را به یک این شرکت فناوری نسبت می‌دهد.

چندی پیش نیز گزارش‌های اولیه جرایم در این شهر چنین نتیجه‌گیری کرده بود و این نتیجه‌گیری‌ها با ارائه آمار پشتیبانی می‌شد.

برای ناامیدکردن طرفداران اپل باید گفت که مقامات این شهر سابقه دزدی از محصولات گلکسی S3 سامسونگ را در این میان به حساب نمی آورند.

در نگاه کلی‌تر شهر نیویورک امسال افزایش جرایم اصلی را ثبت می‌کند، از زمان ثبت این آمار در سال ۱۹۶۳، آمار قتل کاهش یافته است و این شهر درگیر یک تحول غیرقابل باور شد.

در سال ۲۰۱۲ این شهر یک دوره ۲۴ ساعته باورنکردنی را ثبت کرد به طوری که در روز ۲۶ نوامبر هیچ جرم خشونت آمیزی ثبت نشده است.

شواهد پشت این ارزیابی که محصولات اپل عامل افزایش نرخ جرایم است یک نمونه از آمار است که از آن برای منحرف کردن یک خبر، یک ستاد سیاسی و یا یک سرمایه گذاری اقتصادی است.

بی‌تردید شهردار نیویورک نیز از این مسئله مطلع است.

علت این مسئله می‌تواند یک موضوع عادی باشد، دزدی که انگیزه اقتصادی دارد، دستگاه‌هایی را هدف می گیرد که کم حجم بوده و از نظر ارزشی در سطح بالایی قرار دارند.

این گونه دستگاه‌ها عموما همراه مردم است یا در اتومبیل‌ها در معرض دید عمومی قرار دارد. آیپد و آیفون نمونه‌های خوبی از این دستگاه‌ها تلقی می شوند.

منبع: مهر

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-07 14:36

افزودن دیدگاه جدید