کد مطلب: 

5137

آغاز صدور قبوض SMS رایگان گاز در تهران

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران با اشاره به آغاز صدور قبوض پیامکی بدون کارمزد گاز برای مشترکان خانگی از احتمال توقف بخشی از قبوض کاغذی گاز مشترکان خانگی از سال آینده در سطح استان‌های تهران و البرز خبر داد.

 
به گزارش سیتنا، یعقوبعلی حسین نیا در گفتگو با مهر درباره شرایط صدور قبوض پیامکی گاز برای مشترکان خانگی در سطح استان های تهران و البرز، گفت: در حال حاضر حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ مشترک خانگی در ۶۰ شهر و ۵۱۰ روستای استان تهران و البرز از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران با اعلام اینکه در حال حاضر یکی از سیاست‌های دولت توسعه دولت الکترونیک و ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و یا از طریق پیامک است، تصریح کرد: از سالجاری صدور قبوض پیامکی گاز برای مشترکان خانگی در سطح این ۲ استان پرجمعیت کشور آغاز شده است.

این مقام مسئول در تشریح ساز و کار صدور قبوض پیامکی با تاکید بر اینکه تمامی مشترکان خانگی تهران و البرز می توانند شماره ۱۵ رقمی اشتراک قبض کاغذی خود را به سامانه ۲۰۰۰۱۷۰۴ پیامک بزنند، اظهار داشت: با ارسال این پیامک چهار ردیف اطلاعات شامل مبلغ، شناسه، مهلت پرداخت و شماره اشتراک مشترک برایش پیامک خواهد شد.وی با یادآوری اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون برای بیش از ۲۰۰ هزار مشترک متقاضی در بخش خانگی قبوض گاز به صورت پیامکی ارسال شده است، در پاسخ به پرسش پرسش مهر مبنی بر دریافت کارمزد از متقاضیان دریافت قبوض پیامکی گاز، توضیح داد: هیچگونه کارمزد و یا وجهی از مشترکان بریا دریافت قبوض پیامکی گاز دریافت نخواهد شد.

حسین نیا همچنین درباره شرایط صدور قبوض پیامکی گاز برای مجتمع‌های مسکونی چندین واحدی دارای یک کنتور مشترک، اعلام کرد: تمامی مشترکان ساکن در مجتمع‌های مسکونی چندین واحدی می توانند با ارسال شماره ۱۵ رقمی اشتراک قبض گاز صورت حساب پیامکی دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان تهران با بیان اینکه در فاز نهایی امکان صدور قبوض پیامکی برای مدیر مجتمع و یا نماینده مشترکان وجود دارد، تاکید کرد: با توسعه صدور قبوض پیامکی پیش بینی می شود به تدریج از سال آینده شرایط برای حذف قبوض کاغذی گاز و توسعه بیشتر ارائه خدمات الکترونیکی و پیامکی به مشترکان خانگی فراهم شود.

در همین حال، محمدرضا غروی مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز در گفتگو با مهر از آغاز صدور قبوض پیامکی گاز برای مشترکان خانگی در سطح استان اصفهان به صورت آزمایشی خبر داده بود.

همزمان با سیاست کلان دولت برای حذف صدور قبوض کاغذی گاز، آب و برق و توسعه درگاه‌های الکترونیک، برای نخستین بار صدور قبوض پیامکی (SMS) گاز مشترکان خانگی آغاز شده است.

در حال حاضر به طور متوسط سالانه بیش از ۱۳۰ میلیون قبض کاغذی برای مشترکان گاز خانگی صادر می شود که با توجه به توسعه شبکه‌های گاز شهری و روستایی تعداد قبوض کاغذی هم سالانه افزایش پیدا می کند.

وزارت نفت برای نخستین بار به منظور کاهش و حذف صدور قبوض المثنی، کاهش در هزینه چاپ و مراجعه حضوری مشترکین، اطلاع رسانی سریع به مشترکان از میزان مصرف در صورت مفقود شدن قبض مصرفی، دسترسی آسان تر به اطلاعات مورد نیاز برای پرداخت غیر حضوری قبوض، صدور قبوض پیامکی گاز را آغاز کرده بود.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-07 14:03

افزودن دیدگاه جدید