کد مطلب: 

5135

روش تشخیص معتبر بودن یا نبودن یک وب سایت

اگر اخبار مربوط به امنیت و جرایم سایبری را دنبال می کنید ، مشاهده می کنید که بطور مرتب عنوان می گردد که از رفتن به سایت های مشکوک به دلیل احتمال ویروسی شدن کامپیوتر و هجوم بدافزارها از طریق آن وب سایت ، خودداری نمایید.
 
به گزارش سیتنا به نقل از نیمروز، شیوع و جدی بودن این مساله تا آنجاست که در برخی مواقع حتی کلیک کردن بر روی لینک هایی که در صدر جستجوی گوگل نیز قرار می گیرند ، ممکن است به روشی موذیانه سیستم شما را مبتلا به Malware (بدافزار) کنند. در این رابطه هر چند گوگل تکنیک هایی برای هشدار به کاربران در صورت رفتن به یک سایت خاص ارائه می دهد ، اما باز هم بطور قاطع نمی توان از مبتلا شدن سیستم به این بدافزارها مطمئن بود . در همین رابطه ، ابزار Web Of Trust واقع در وب سایت www.mywot.com یک پلاگین رایگان قابل نصب بر روی بیشتـر مـرورگـرهای رایـج مانـنـد اینترنـت اکسپـلورر ، فایـرفاکـس و کــروم می باشد . این ابزار ، نتایج جستجو را قبل از اینکه بر روی آنها کلیک نمایید ، به صورت هوشمند و بر اساس تجربیات کاربران مورد بررسی قرار داده و آنها را اعلام می دارد.

 

برای این منظور از یک سیستم نمایش رنگ های زرد و قرمز سبز ،‌ مانند چراغ راهنمایی رانندگی بـرای نشـان دادن وضعیـت آن لینـک ها بــه کاربـر استفـاده می کنـد . این پلاگین مفیـد و بـاارزش ، بـا حجـم نزدیـک بـه 2 مگابایت ، از سایت http://www.mywot.com قابل دانلود می باشد.

 

در واقع زمانیکه پلاگین فوق را نصب می کنید و بـه طور مثال عنـوانی را بـا استفاده از گوگـل مورد جستجو قرار می دهید ، به طرز بسیار جالبی ، در کنار هر لینک ، یک دایره سبز رنگ قرار می گیرد و با کلیک بر روی هر کدام از این دایره های سبز رنگ ، یک بالون ظاهر می گردد که می توانید گزارشی در خصوص آن لینک را دریافت کنید. همچنین بعد از نصب این پلاگین ، در صورت تمایل و صلاحدید شما ، نوار ابزار آن در مرورگر نصب می شود که با کلیک بر روی آن نیز می توانید در خصوص صفحه باز شده ، اطلاعاتی را بدست آورید.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-07 13:57

افزودن دیدگاه جدید