کد مطلب: 

5131

فیلترینگ سلیقه‎ای پیامک‎ها توسط "همراه اول" ادامه دارد؛ این بار کلمه‎ی "موسسه"

فیلترینگ سلیقه‎ای پیامک‎ها توسط "همراه اول" ادامه دارد؛ این بار کلمه‎ی "موسسه"

سایت خبری فریادگر نوشت: چند وقتی است برخی کلمات به طور سلیقه‌ای در سامانه پیام کوتاه، مشمول فیلترینگ همراه اول می‎شوند و این اپراتور با فیلترینگ سلیقه ای برخی واژه‌ها و عبارات در سامانه‌های پیام کوتاه، موجبات سرگردانی مشترکان را فراهم کرده است.

به گزارش سیتنا، بنابراین گزارش، فیلترینگ پیامک‌ها پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 و زمانی که سامانه پیامک دوباره آزاد شد آغاز شد و از آن زمان تاکنون در مقاطع مختلف، ارسال برخی کلمات از طریق پیامک در مقاطع زمانی مختلف با محدودیت‌هایی مواجه شده است. این محدودیت‌ها گاه برای کلیه پیامک‌ها و گاه برای پیامک‌های ارسالی از سوی سامانه‌های جمعی ارسال پیامک صورت می‌گیرد به طوریکه در مقطع نوسانات قیمت ارز و سکه، برخی کلمات مرتبط با آن و هنگام افزایش قیمت مرغ، واژه مرغ در برخی سامانه‌ها فیلتر شده بود.

اما به مروز زمان، فیلترینگ پیامک‌ها به طور سلیقه‌ای و بدون هیچگونه مبنای منطقی افزایش یافته به طوریکه برخی از واژه‌های کاربردی که در سامانه‌های پیامک مورداستفاده توسط سازمان‌ها و موسسات به کار می‌رود مشمول این فیلترینگ شده است.

یکی از کاربران سامانه‌های ارسال پیام کوتاه گفت‌: طی چند روز گذشته امکان ارسال کلمه«موسسه» از طریق سامانه ارسال گروهی پیام کوتاه وجود ندارد و ما نمی‌دانیم چرا این فیلترینگ سلیقه‌ای اعمال می‌شود.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-01-07 13:41

افزودن دیدگاه جدید