کد مطلب: 

5066

چرا مدیر اپل فقط ۴.۲ میلیون دلار حقوق و مزایا گرفت؟

چرا مدیر اپل فقط ۴.۲ میلیون دلار حقوق و مزایا گرفت؟

به راستی دلیل پایین بودن مزایا و حقوق سالانه جانشین جابز بزرگ چه بود؟ این حقوق حتی از میزان مزایا و حقوق بعضی از هم‌رده‌هایش در دیگر کمپانی‌های بزرگ هم کمتر بود.

به گزارش سیتنا، مدیر اجرایی اپل در سال ۲۰۱۲ کمترین دستمزد و پاداش سالانه را به مبلغ ۴.۲ میلیون دلار گرفت.

بر اساس جدول آخر سال حقوق و مزایای کارکنان اپل در کوپرتینوی کالیفرنیا، تیم کوک دستمزد بسیار کمتری را نسبت به سال قبل از بر عهده گرفتن مدیریت اجرایی اپل دریافت کرد.

هر چند اپل تغییرات مهمی را در سال ۲۰۱۲ تجربه کرد اما این دلیل بر آن نیست که تیم کوک مزایای زیادی دریافت کرده باشد.

سال گذشته یک هفته قبل از مرگ استیو جابز ۵ اکتبر ، تیم کوک به عنوان مدیر ارشد عملیاتی ۳۷۸ میلیون دلار حقوق ومزایای سالانه به خانه برده بود.

تیم در سال ۲۰۱۰ خانه‌ای به مبلغ ۵۹ میلیون دلار خریده بود که توانست با این حقوق قسط‌های خود را پرداخت کرده و سند خانه را بنام خود کند.

تیم کوک آگوست ۲۰۱۱ سکان مدیریت اجرایی را بدست گرفت و هر چند پایه حقوقش افزایش پیدا کرد اما وی نتوانست مزایا و پاداش سالانه را از آن خود کند.

پاداش سالانه و سهام جایزه از جمله فاکتورهایی است که باعث افزایش حقوق و مزایا در اپل می شود اما امسال تیم نتوانست هیچ کدام از آنها را نصیب خود کند.

میزان دریافتی او به عنوان مدیر اجرایی در مقایسه با کمپانی‌های مشابه بسیار پایین ارزیابی شده است.

طبق میز سهام اپل، یک میلیون سهم برای پاداش‌های مدیریت اجرایی در نظر گرفته شده که اگر تیم کوک بتواند تا ۲۴ آگوست ۲۰۱۶ اهداف کمپانی را جلو ببرد، نیم میلیون آن را دریافت خواهد کرد و نیم میلیون دیگر را تا ۲۴ اگوست ۲۰۲۱ دریافت کند.

۴ مدیر ارشد اپل در سال ۲۰۱۲ هر چند پایه حقوقشان ۸۰۰ هزار دلار تعیین شده بود، اما باب منسفیلد قائم مقام ارشد بخش تکنولوژی ۸۵.۵ میلیون دلار، بروس سول مشاور عمومی ۶۹ میلیون دلار، جفری ویلیامز معاون بخش عملیاتی تیم کوک ۶۸.۷ میلیون دلار و پیتر اوپنهایمر مدیر مالی ۶۸.۶ میلیون دلار که قسمت اعظم آن پاداش و سهام جایزه بود؛ دریافت کردند.

منبع: خبرآنلاین

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-12-31 14:42

افزودن دیدگاه جدید