کد مطلب: 

5012

واکنش شورای عالی فضای مجازی به صفحه‎ی منتسب به مقام رهبری در فیس‌بوک

واکنش شورای عالی فضای مجازی به صفحه‎ی منتسب به مقام رهبری در فیس‌بوک

دبیر شورای عالی فضای مجازی در واکنش به راه اندازی صفحه یکی از وب سایت های دفتر رهبری در فیس بوک گفت: دفتر مقام معظم رهبری اطلاعیه‌ای مبنی بر تایید صفحه فیس‌بوک منتسب به مقام معظم رهبری منتشر نکرده است.

 
به گزارش سیتنا به نقل از خبرنگار عصر ایران، مهدی اخوان بهابادی اظهار کرد: تاکنون اطلاعیه‌ای از سوی دفتر مقام معظم رهبری ندیده‌ایم که بخواهد این موضوع را تایید کند.
 
دبیر شورای عالی فضای مجازی در کنفرانس خبری اظهار داشت: معمولا این نوع اقدامات، حرکات خودجوشی هستند که توسط مردم صورت می‌گیرد. هم اکنون هم شاهد هستیم که برخی حرکات خاص که برای دفاع از مقام معظم رهبری توسط مردم صورت گرفته و صفحه‌ای در فیس بوک ایجاد شده است.
 
اخوان در عین حال اظهار کرد: زمانی نظام و نه مردم یک شبکه اجتماعی خارجی را به رسمیت می شناسد که در این صورت درباره تغییر و تحولات این شبکه اجتماعی هم اظهارنظر می‌کند، گاهی هم این شبکه‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد و به همین دلیل اعلام نظر رسمی در ارتباط با آن‌ها نمی‌کند.
 
رییس مرکز ملی فضای مجازی در ادامه در پاسخ به این سوال که با توجه به این‌که عنوان می‌شود وارد شدن به سایتهای فیلتر شده و استفاده از فیلتر شکن جرم محسوب می‌شود چگونه صفحه‌ای تحت این عنوان در شبکه اجتماعی فیس بوک ایجاد شده است؟ عنوان کرد:  نه در ارتباط با صفحه مقام معظم رهبری بلکه به طور کلی فعالیت‌های زیادی در این فضا صورت می‌گیرد و در این میان قسمت مهمی از جامعه نیز مجبور هستند برای استفاده از این فعالیت‌ها فضا را دور بزنند.
 
وی همچنین گفت: صرف عضویت در شبکه های اجتماعی جرم نیست اما دور زدن فیلتر سایت های اینترنتی فیلتر شده، براساس قانون، جرم محسوب می شود.
 
گفتنی است از حدود دو هفته پیش صفحه ای در شبکه فیس بوک به نام وب سایت دفتر حفظ و نشر آثار حضر آیت الله سید علی خامنه ای (khamenei.ir) راه اندازی شده است. در این صفحه فیس بوک، برخی مطالب منتشر شده در سایت khamenei.ir منتشر می شود.
 
صفحه ای به نام وب سایت khamenei.ir نیز در شبکه اجتماعی توئیتر نیز از سال ها پیش راه اندازی شده و در حال انتشار مطالب این وب سایت است.
 
سایت khamenei.ir تاکنون از تایید یا تکذیب ارتباط خود با صفحات این سایت در فیس بوک و توئیتر خودداری کرده است.
 
وب سایت های فیس بوک و توئیتر در ایران فیلتر هستند.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-12-25 16:40

افزودن دیدگاه جدید