کد مطلب: 

500

سونی هدف تازه‌ی هکرها؛ علاقه‌ی هکرها به شرکت‌های ژاپنی

سونی هدف تازه‌ی هکرها؛ علاقه‌ی هکرها به شرکت‌های ژاپنی

شرکت ژاپنی سونی به مدت چهار روز مورد حمله‌ی هکرهای ناشناس قرار گرفت و بخشی از اطلاعات کاربران شبکه‌های بازی‌ها و سرگرمی‌های اینترنتی این شرکت به‌‌سرقت رفت، البته گفته می‌شود که در این حمله اطلاعات کارت‌های اعتباری مصون مانده‌اند.

 

به گزارش سازمان خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (سیتنا)، بر اساس اطلاعاتی که سونی منتشر کرده، هکرها از تاریخ هفتم تا دهم اکتبر (پانزدهم تا هجدم مهر) وارد شبکه‌‌های پلی استیشن و سرگر‌می‌های این شرکت شده و بخشی از اطلاعات کاربران این شبکه‌ها را به سرقت برده‌اند. سونی تضمین کرده است که هکرها نتوانتسه‌اند به اطلاعات کارت‌های اعتباری کاربران دسترسی پیدا کنند.

 

وبگاه شبکه‌ی یک رادیو و تلویزیون آلمان می‌نویسد که مهاجمان سایبری توانسته‌اند به اطلاعات ۹۳هزار کاربر سونی در سراسر جهان دست یابند. شرکت سونی این افراد را در جریان گذاشته و حساب‌های کاربری آن‌ها را بسته است.

 

به گفته‌ی شان یوندا، سخنگوی شرکت سونی، تعداد حمله‌های سایبری از هفتم تا دهم اکتبر بسیار بیشتر بوده اما سیستم امنیتی سونی موفق شده اکثر این حمله‌ها را خنثی کند. یوندا مدعی شده که هکرها با اطلاعاتی که از منابع و شرکت‌های دیگر به‌دست آورده‌اند، موفق شده‌اند به شبکه‌ی بازی‌ها و سرگرمی‌های سونی راه یابند.

 

شرکت سونی در سال جاری میلادی چند بار مورد حمله‌های سایبری قرار گرفته است. در ماه آوریل اطلاعات حساس نزدیک به ۱۰۰ میلیون مشتری شبکه‌ی پلی استیشن و بخش موسیقی و فیلم سونی ربوده شد. در پی این اقدام و حمله‌های سایبری کوچکتر، شرکت سونی ناچار شد برای مدت کوتاهی تمام خدمات اینترنتی خود را قطع کند.

 

 کارشناسان اینترنتی، سونی را به دلیل اهمیت ندادن به امنیت کاربران در فضای مجازی به باد انتقاد گرفتند، طوری که این شرکت ناچار شد به‌طور رسمی از کاربران خود عذرخواهی کند.

 

علاوه بر سونی، سرورهای شرکت‌های دیگر ژاپنی نیز پیوسته هک می‌شوند. خبر یکی از مهم‌ترین حمله‌های سایبری به شرکت میتسوبیشی در روز ۲۰ سپتامبر پخش شد. هکرها موفق شده بودند به اطلاعات تاسیسات دفاعی شرکت میتسوبیشی که بزرگ‌ترین پیمان‌کار سیستم‌های دفاعی ژاپن است دست یابند.

 

در بیانیه‌ای که میتسوبیشی منتشر کرد آمده بود که ۴۵ سرور و ۳۸ کامپیوتر این شرکت ویروسی شده و هکرها به اطلاعات این کامپیوترها دسترسی پیدا کرده‌اند. سخنگوی میتسوبیشی اعلام کرد که نشانی آی پی‌های برخی از کامپیوترها لو رفته است. او گفت: «این وضعیت به قدرکافی نگران‌کننده است.» میتسوبشی صاحب بزرگ‌ترین کارخانه‌های طرف قرارداد وزارت دفاع ژاپن در حوزه‌ی سلاح‌های سنگین، انرژی اتمی و زیردریایی ‌است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-10-13 16:20

افزودن دیدگاه جدید