کد مطلب: 

4992

مدیر ارشد یک شرکت مخابراتی: شرایط کشور برای تولید داخل نامساعد است/ دولت برای تولید داخل به شرکت‎های خصوصی فرصت دهد

مدیر ارشد یک شرکت مخابراتی: شرایط کشور برای تولید داخل نامساعد است/ دولت برای تولید داخل به شرکت‎های خصوصی فرصت دهد

مدیر پروژه‎ شرکت کامپیوتر و ارتباطات پیشرفته بسامد از شرایط نامساعد کشور برای تولید داخلی، مخصوصاً برای شرکت های خصوصی گله کرد و از دولت درخواست کرد برای تولید داخلی به شرکت های خصوصی فرصت داده شود.

مهندس "سیدعبدالرضا حسام محسنی" در گفت‎وگو با خبرنگار سیتنا (citna.ir) در خصوص فعالیت این شرکت، اظهار داشت: شرکت بسامد در سال 74 تاسیس شده است و قبل از آن هم موسسان این  شرکت با مرکز تحقیقات مخابرات ایران همکاری داشته اند.

وی ادامه داد: در تمام این سال ها در زمینه های مختلف با شرکت‎های مخابرات استانی و صدا و سیما همکاری داشتیم، اخیراً  نیز با سازمان های دیگر در زمینه‎ی پروژه‎های مخابراتی کار کردیم. در این سال‎ها در بخش های مختلف فعالیت داشته ایم از جمله در سال‎های اولیه فعالیت در زمینه سوئیچ های میان گذر فعالیت داشتیم و محصولی به نام BNDS  تولید کردیم که در استان های مختلف نصب شد که در سال‎های اخیر به دلیل تغییر تکنولوژیکی و عدم نیاز مخابرات به این محصول تولید را متوقف کردیم.

وی در ادامه گفت: بخش دیگری از فعالیت ما، سیستم های انتقال است که در این زمینه بیشتر با صدا و سیما کار کردیم. این سیستم برای اولین بار در ایران، با حمایت یکی از مدیران وقت صدا و سیما که معتقد به حمایت از تولید داخل بود راه‎اندازی شد. قبل از این سیستم های مالتی پلکس مورد استفاده در صدا وسیماکه قابلیت انتقال  برنامه های رادیویی را داشته باشند و program channel نامیده می‎شدند را شرکت‎های زیمنس و NEC تولید می کردند ولی شرکت بسامد این سیستم را با نام  WBPCM برای اولین بار در ایران تولید کرد و هنوز با گذشت 15 سال از تولید آن در صدا و سیما استفاده می شود. البته در این سالها مدلهای جدیدی ارایه شده‎است ولی همچنان تنها تولید کننده آن در ایران هستیم. این سیستم، می‎تواند برنامه های رادیویی را که کیفیت و پهنای باندش 4 برابر پهنای باند تلفن است، منتقل کند.

محسنی در رابطه با سایر فعالیت های شرکت، گفت: در سال‎های اخیر در زمینه‎ی سیستم‎های IVR مانند سیستم های گویا اعم از اعلام بدهی، ندای قرآن، ساعت گویا، اوقات شرعی فعالیت داشتیم. همچنین یکی دیگر از محصولات سوئیچ های مختلف اپراتوری از جمله مرکز اطلاعات تلفنی 118می باشد که در بسیاری از شهرهای بزرگ ایران مانند اصفهان، شیراز، قزوین و شهرهای دیگر  راه‎اندازی شده اند. در سال‎های گذشته در بعضی از این مراکز ابتدا سیستم قدیمی ما که مبتنی بر تکنولوژی متناسب با همان زمان بود راه اندازی شد ولی بعد از چند سال ارتقا یافتند و ورژن جدید تولید شده ما که مبتنی بر  voice over IP  می باشد نصب و راه اندازی گردید. در واقع مرکز 118 بعضی از شهرهای بزرگ سال‎هاست که با ورژن های مختلف شرکت ما کار کرده‎اند.

 

وی ادامه داد: از جمله دیگر فعالیت‎های شرکت می توان به سیستم اعلام خرابی مکانیزه 117 اشاره کرد، که در بیش از 20 استان به صورت کاملاً مجزا و با آخرین ورژن تحت وب پیاده سازی شد. این سیستم اولین بار در دهه 70 در تهران توسط شرکت ما اجرا شد که پیش از آن فقط از صدای ضبط شده استفاده می شد و همانند یک منشی عمل می کرد. البته در این زمینه ما انحصاری نیستیم و شرکت های همکار هم وجود دارند، ولی بسامد اولین بود و در طول این سال‎ها سیستم هم از نظر نرم افزاری و هم سخت افزاری ارتقا یافته است.

وی در توضیح این سیستم ادامه داد: در حال حاضر برای آگاهی از وضعیت، مشتری بعد از اعلام خرابی، می تواند با تماس مجدد از وضعیت تلفن خود مطلع شود. در واقع سال‎هاست که با این سیستم ارتباط با 117 به صورت یکپارچه و شبکه درآمده و نیاز نیست تماس از همان منطقه صورت پذیرد.

محسنی در ادامه توضیحاتش پیرامون فعالیت های شرکت، گفت: سیستم دیگری که جزء محصولات ما در همین حوزه است، مرکز تماس مبتنی برvoice over IP  می‎باشد که علاوه بر مخابرات در چند سازمان دیگر مانند صدا و سیما، شرکت نفت و سازمان امور مالیاتی نیز نصب شده است. مرکز تماس فراتر از Call Center سابق است. در واقع این سیستم Contact Center است یعنی هر گونه تماسی را مدیریت می کند مانند SMS، ایمیل، ارتباط تلفنی، فاکس و موارد دیگر که بر اساس نیاز مشتری از روش‎های های CRM استفاده می‎شود.

وی ادامه داد: در همین زمینه محصولاتی مانند پرداخت قبوض برای سایر سازمان ها مانند آب و فاضلاب و توانیر را هم اجرا کردیم.

وی همچنین اضافه کرد: در زمینه تکنولوژی سطح بالا، تکنولوژی SDH در سطح STM64 که سیستم های انتقال با ظرفیت بالا می‎باشند با شرکت ZTE همکاری داشتیم و این سیستم‎ها را در 10 استان نصب و راه‎اندازی کردیم. در دو استان هم در زمینه سیستم های Access که انتقال نوری است فعالیت داشتیم. اگرچه این سیستم  وارداتی است ولی ما نهایت سعی‎مان را برای تسلط بر  این سیستم بکار گرفتیم. اکنون نصب، راه اندازی، آزمایش تحویل و آموزش آن را خودمان به عهده داریم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-12-23 15:40

افزودن دیدگاه جدید