کدخبر :4804 پرینت
16 آذر 1391 - 19:11

دعوا بر سر مالکیت اینترنت بالا گرفت!

متن خبر

دعوا بین حامیان اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) یعنی چین و روسیه برای تسلط بیشتر دولتها بر اینترنت از یک سو و امریکا و گوگل و حالا اتحادیه اروپایی علیه ITU بالا گرفته و امروز ششم دسامبر حین برگزاری کنفرانس، سایت ITU هک شد.

 

به گزارش سیتنا، دوبی از سوم دسامبر تا پانزدهم میزبان 193 کشور دنیا برای کنفرانس سران اتحادیه جهانی مخابرات است و دعواها بر سر لوایح و پشنهادات مطرح شده از سوی کشورها بالا گرفته است؛ طوری که امروز پنجشنبه ششم دسامبر 2012 سایت این نهاد هک شده (http://www.itu.int/en/Pages/default.aspx) و نسبت به سانسور اینترنت بعد از بدست گرفتن حاکمیت احتمالی آن توسط کشورها، هشدار داده شد. گروه هکرهای ناشناس اعلام کرده بودند به سایت این سازمان حمله خواهند کرد.

این هک زمانی که گروه یک کمیته شماره 5 در حال بررسی تعرفه ها و مالیات جهانی بر اینترنت بود به صورت حمله DDOS صورت گرفته و سایت از کار افتاد.(ITU Website Hacked - 2012-12-06 15:19:16 )

برخی کشورها برای جبران کاهش درامدهای مخابراتی خود جهت توسعه زیرساختهای پهنای باند پیشنهاد گرفتن مالیات کشوری شده اند که این موضوع به مذاق امریکا (فیل ورور نماینده امریکا در کنفرانس)و شرکتهای بزرگ اینترنتی خوش نیامده است. جاشوآ پپرا از غنا که مسوول کمیته شماره 5 است به صراحت گفته برای توسعه پهنای باند کشورهای افریقایی می توانند از اپراتورهای بین المللی مالیات بگیرند و این مالیات را خرج توسعه پهنای باند خود کنند.

 

برگرفته از خبرآنلاین به نقل از منابع نتورک ورلد، برود کستینگ کیبل

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.