کدخبر :478 پرینت
17 مهر 1390 - 08:17

آغاز گمانه‌زنی متخصصان؛ "جابز" بعدی کیست

متن خبر

با درگذشت استیو جابز یکی از خلاق ترین مدیران دنیای فناوری گمانه زنی در مورد فردی که در سال ها و دهه های آینده از قدرت مدیریت و خلاقیت وی بهره مند خواهد بود، افزایش یافته است.

به گزارش سیتنا به نقل از فاکس نیوز، رسانه ها و صاحب نظران مختلف در این زمینه به افراد و مدیران مختلفی اشاره کرده و هر یک حدس و گمان های خاصی را مطرح می کنند. در این راستا فارس نوشت که در کنار چهره های شناخته شده ای مثل مدیران شرکت های گوگل، دل، اوراکل و ... برخی از مهم ترین اشخاصی که نامشان در این گمانه زنی ها شنیده می شود به شرح زیر هستند. 

1- مارک پینکاس: مارک پینکاس (Mark Pincus) بنیانگذار و مدیر عامل شرکت نوپای Zyngaاست. وی فردی است که با عرضه برخی برنامه ها و بازی های کوچک ولی جالب و تاثیرگذار در دنیای فناوری برای خود اسم و رسمی به هم زده است. یکی از مشهورترین بازی های طراحی شده توسط این شرکت فارم ویل نام دارد. بررسی ها نشان می دهد حدود 232 میلیون نفر در سراسر جهان به طور منظم بازی های طراحی شده توسط این شرکت را اجرا می کنند. ارزش این شرکت که تنها 5 سال از تاسیس آن می گذرد بین 15 تا 20 میلیارد دلار تخمین زده شده است. موسس این شرکت فردی دانسته شده که همیشه لبخندی ملایم بر لب دارد و ایده های درخشان و کاریزمای شخصیتیش جالب توجه است. 

2- کاترینا فیک: کاترینا فیک (Caterina Fake) از جمله افرادی است که تاریخچه طولانی و جالب توجهی از اجرای طرح های خلاقانه و ابتکاری دارد. در واقع وی در این زمینه در دره سیلیکون ولی اسم و رسمی به هم زده است. وی در سال 2004 به راه اندازی سایت فلیکر کمک کرد. این سرویس وب 2 که به اشتراک گذاری عکس را ممکن می کرد بعدها بارها و بارها مورد تقلید قرار گرفت. وی ایده برچسب زدن بر روی عکس ها برای تسهیل یافتن آنها را هم ابداع کرد. وی در سال 2005 فلیکر را به یاهو فروخت. آخرین طرح این زن خلاق Hunch.com  بوده که گامی رو به جلو محسوب می شود و به کاربران امکان می دهد تا اولویت هایشان را به اشتراک بگذارند و انواع کتاب و فیلم و یا هر چیز جالبی در وب را به هم توصیه کنند.

3- جان رابن اشتاین : جان رابن اشتیان (Jon Rubenstein) که تنها یک سال بعد از استیو جابز در سال 1956 متولد شد، تا سال 2006 در شرکت اپل مشغول به کار بود. در آن زمان شایع شده بود که قرار است وی جایگزین استیو جابز شود. رابن اشتاین در طراحی مدل اولیه iPod نقش داشت، اما در نهایت از اپل رفت و به شرکت پالم پیوست. وی که به تازگی به شرکت HP پیوسته نشانه های قابل توجهی از خلاقیت را از خود بروز داده اشت. 

4- مریسا میر: مریسا میر (Marissa Meyer) که از سوی مجله فوچون یکی از 50 زن قدرتمند دنیای تجارت و کسب و کار معرفی شده، آینده درخشانی در حوزه فناوری خواهد داشت. وی که هم اکنون یکی از معاونان برجسته شرکت گوگل است، در طراحی رابط کاربری گوگل و جیمیل و برخی امکانات اولیه آنها نقش اساسی ایفا کرده است. وی خوش صحبت است و با توجه به شخصیت قدرتمندی که دارد به راحتی مطبوعات ورسانه ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

5- دین کامن: Dean Kamen یکی از سرمایه گذاران شناخته شده دنیای فناوری است. زمانی که وی بر روی طرحی سرمایه گذاری می کند بلافاصله همگان از اهمیت و ارزش آن باخبر می شوند. تاسیس موسسه ای برای تحقیقات در حوزه جستجوی اینترنتی، همکاری با دانشمندان برای افزایش علاقه کودکان به وب و اینترنت و تلاش برای راه اندازی موتور جستجوهای خلاق تازه از جمله اقدامات وی است.

6- Tony Hseih : او فردی کم و بیش ناشناخته است که حتی تلفظ نامش نیز آسان نیست، اما وی نویسنده کتابی به نام تحویل شادی یا Delivering Happiness است که از جمله پرفروش ترین کتاب های سال های اخیر است. وی موسس سایت Zappos.com نیز هست. این سایت که هم اکنون در کنترل شرکت آمازون است، در زمینه خرید و فروش کفش فعالیت می کند. تخصص وی ارائه خدمات پس از فروش برای جلب رضایت مشتریان دنیای فناوری است. ایده های ارتباطی وی تا بدان حد برجسته بوده که حتی استیو جابز مرحوم هم از آنها بهره برده است.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.